Isztambul: győzelem párosban is

2019-04-24 – Timi és Kristina Mladenovic két szettben jutott a negyeddöntőbe.

TEB BNP PARIBAS ISTANBUL CUP (250 000 DOLLÁR, SALAK), PÁROS, 1. FORDULÓ
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Pemra Özgen, Çağla Büyükakçay (török) 6:2, 6:4

A mérkőzés 64 percig tartott.

A magyar-francia kettős az előzetes esélyeknek megfelelően, magabiztosan jutott a legjobb nyolc közé.

A 29 perces első játszmában Timi és Kristina Mladenovic úgy húzott el 4:0-ra, hogy 15-re, majd 40-re nyerte el ellenfele adogatását. A hazai páros ezután kétszer hozta saját gémjét, de a felzárkózásra igazán esélye sem volt. A nyitó felvonás zárásaként az 1. helyen kiemelt páros 40-re nyerte szerváját.

A második felvonás picivel szorosabban alakult. Timi és Kristina Mladenovic 2:2 után brékelt 15-re, de a nyolcadik gémben 40-re elveszítette saját adogatását. Szerencsére azonnal jött a válasz: a magyar-francia páros 40-re nyerte el a hazaiak szerváját.

A végén Timi és Mladenovic 40-0 után 30-ra hozta adogatását, így lezárta a mérkőzést.

A magyar-francia kettős ellenfele a negyeddöntőben a román Andreea Mitu (WTA-páros: 87.) és az orosz Alekszandra Panova (WTA-páros: 61.) lesz.