Indian Wells: vereség párosban

Budapest04

2017-03-08 – A magyar-orosz kettős 5:3-ra is vezetett az első szettben, de utána az ellenfél sokkal pontosabb volt.

BNP PARIBAS OPEN (7 669 423 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, 1. FORDULÓ
Vania King, Jaroszlava Svedova (amerikai, kazah, 7.)-Babos Tímea, Anasztaszija Pavljucsenkova (magyar, orosz) 7:5, 6:2

A mérkőzés 1 óra 22 percig tartott.

A magyar-orosz kettős a 47 perces első szett jelentős részében eredményesebb volt ellenfelénél, de a végén sajnos nem tudott élni az eséllyel. Először a 7. helen kiemelt amerikai-kazah páros került brékelőnybe, de 3:2 után Timi és Pavljucsenkova átvette az irányítást. A magyar-orosz kettős először 40-re, majd 15-re nyerte el ellenfele adogatását.

A sokkal összeszokottabb, kétszeres Grand Slam-győztes King és Svedova 40-re, majd 30-ra brékelt, majd 6:5 után 30-ra szerválta ki a szettet.

A második játszma már sokkal simábban alakult. Az amerikai-kazah páros 30-ra brékelt 2:1 után, majd 15-40-ről nyerte adogatását. Ezután King és Svedova 40-re nyerte el ellenfele adogatását, 5:2 után pedig 40-re hozta szerváját, így lezárta a mérkőzést.

Timi egyesben erőnyerő az első körben, majd Svedova vagy Varvara Lepchenko lesz az ellenfele.