IW: Timi & Svedova negyeddöntős

2016-03-14 – A 3. helyen kiemelt magyar-kazah kettős 1 óra 30 perc alatt győzött egy bátran és keményen küzdő kínai kettős ellen.

BNP PARIBAS OPEN (6 844 139 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, 2. FORDULÓ
Babos Tímea, Jaroszlava Svedova (magyar, kazah, 3.)-Hszü Ji-fan, Cseng Szaj-szaj (kínai) 6:4, 7:5

„Nagyon happy vagyok!!! Úgy érzem, kezdek újra jobban játszani és jól tudunk majd együtt játszani Szlavával 🙂 Sokat edzek, hogy ismét jobban menjen a játék. Ezek a sikerek segíthetnek, hiszen most is egy nem könnyű ellenfelet győztünk le” – nyilatkozta Timi.

Rendkívül szoros és fordulatos mérkőzésen győzött a 3. helyen kiemelt duó, amely mindkét szettben a legvégén törte meg keményen küzdő ellenfelét.

A 39 perces első szettben Timi és kazah társa úgy vezetett 3:1-re, hogy már 1:0 után volt 3 bréklabdája. Végül a negyedik gémben sikerült elnyerni a kínai kettős adogatását. Hszü és Cseng az első két fogadójátékban összesen három bréklabdát engedett el, de 4:2 után már brékelt 30-ra.

Szerencsére Timi és Svedova 4:4 után nagyon magabiztos volt, adogatóként 0, majd fogadóként egy labdamenetet veszített.

A második szett is sok izgalmat és több fordulatot hozott!

Timi és Svedova elhúzott 3:0-ra, de utána a kínai páros percei következtek. Hszü és Cseng 3:1 után 40-re nyerte el ellenfele szerváját, majd saját adogatását 30-40-ről mentette meg.

Szerencsére a végén újra a magyar-kazah páros volt a jobb!!! Timi és Svedova 5:5 után 15-re hozta az adogatását, majd fogadóként 40-30-ra is vezetett. Az első meccslabdát még nem sikerült kihasználni, de a második eséllyel már élt a 3. helyen kiemelt duó!

Timi és Svedova következő ellenfele az Andreja Klepac-Katarina Srebotnik kettős lesz.

Klepac 29. helyen áll a világranglistán, karrierje legjobbjaként 23. (2016. január 11.) volt. Eddig 4 WTA- és 13 ITF-versenyt nyert párosban. Idei legjobb eredményeként elődöntős volt Brisbane-ben (Ausztrália, 1 000 000 dollár, kemény pálya, társ: Alla Kudrjavceva).

Srebotnik 17. helyen áll, pályafutása legjobbjaként 1. (2011. július 4.) volt. Eddig 36 WTA- és 19 ITF-versenyt nyert ebben a műfajban. Pályafutása során 5 alkalommal jutott Grand Slam-versenyen döntőbe női párosban: 2011-ben Kveta Peschke oldalán veretlen maradt Wimbledonban. Vegyespárosban 11 fináléban volt érdekelt, ötször diadalmaskodott (1999: Roland Garros, társ: Piet Norval, 2003: US Open, társ: Bob Bryan, 2006: Roland Garros, társ: Nenad Zsimonjics, 2010: Roland Garros, társ: Zsimonjics, 2011: Australian Open, társ: Daniel Nestor).

Timi és Srebotnik együtt kezdte az idei szezont, de két közös verseny után befejeződött az együttműködés.