Indian Wells: sikeres kezdés párosban

Timea+Babos+BNP+Paribas+Open+Day+3+7Wl2NvDamqcl

2018-03-09 – A magyar-francia kettős a nehéz első szett után gémet sem veszített.

BNP PARIBAS OPEN (8 648 508 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, 1. FORDULÓ
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 4.)-Nagyiija Kicsenok, Anastasia Rodionova (ukrán, ausztrál) 7:6 (7-3), 6:0

A mérkőzés 67 percig tartott Indian Wellsben.

Nehezen indult, végül simán zárult az Australian Open-győztes páros első mérkőzése.

A 43 perces első szett harmadik játékában az ukrán-ausztrál kettős 30-ra brékelt, de Timi és társa azonnal egyenlített (2:2). Ezután a magyar-francia páros simán nyerte adogatásait, de fogadóként nem volt igazán esélye. Így jött a tie-break.

A rövidítés elején Kicsenok és Rodionova fogadóponttal vezetett 2-0-ra, majd újabb minibrékkl 3-2-re. Timi és Mladenovic ezután sorozatban öt labdamenetet nyert, lezárta a nyitó felvonást.

A másik játszma már egyoldalúan alakult. A magyar-francia páros magabiztosan adogatott, fogadóként pedig háromszor brékelt (30-ra, majd kétszer 40-re).

Timi és Mladenovic következő ellenfele Katerina Bondarenko és Alekszandra Krunics lesz.

Az 1986. augusztus 8.-án született ukrán játékos 60. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 9. (2008. október 20.) volt. Bondarenko eddig 3 WTA- és 3 ITF-versenyt nyert ebben a műfajban, 2008-ban testvére, Aljona oldalán veretlen maradt az Australian Openen.

Az 1993. március 15.-én született szerb játékos 59. helyen áll a világranglistán, karrierje legjobbjaként 43. (2017. április 24.) volt. Eddig 2 WTA Tour- és 6 ITF-versenyt nyert párosban.