Ilkley: nagy csata után győzelem a negyeddöntőben

2019-06-21 – Timi a brékelőnyről elveszített második játszma után a harmadik szettben megőrizte az egy bréket.

ILKLEY TROPHY (100 000 DOLLÁR, FŰ), EGYES, NEGYEDDÖNTŐ
Babos Tímea-Beatriz Haddad Maia (brazil) 7:6 (11-9), 4:6, 6:4

A mérkőzés 2 óra 30 percig tartott.

Mindhárom játszma nagy és szoros csatát hozott, a legfontosabb pillanatokban Timi volt a jobb!

Az 51 perces első szettben mindkét játékos kiválóan adogatott, a tie-breakig nem volt fogadóelőny.

A rövidítés aztán sok fordulatot hozott. Haddad Maia kezdett minibrékkel, erre válaszolt Timi két fogadóponttal. A magyar játékos 5-3-ra is vezetett, de 6-5-nél már ellenfele jutott szettlabdához. Timi 7-6-nál és 8-7-nél is befejezhette volna a nyitó felvonást, de 9-8-nál már Haddad Maia adogatott a játszmáért. A magyar játékos erre kétszer brékelt, majd 10-9 után bravúrponttal fejezte be az első játszmát!

Az 56 perces második játszma első része bíztatóan alakult, sajnos a folytatás fordulatot hozott. Timi 2:2 után kihasználta harmadik esélyét, 40-re nyerte el ellenfele szerváját. A következő játékban négy bréklabdát hárított, de végül nem tudta megmenteni a gémet.

Haddad Maia 5:4 után fogadóként elhúzott 40-0-ra, majd a harmadik szettlabdával már élni tudott.

A döntő szett sem nélkülözte az izgalmakat: egyetlen brék határozott a győztesről. Timi 1:1 után 30-ra nyerte el a brazil játékos szerváját, előnyét meg is őrizte a negyeddöntő végéig! Haddad Maia a nyolcadik gémben eljutott 40-40-ig, de a harmadik játszmában végül egyszer sem volt bréklabdája!

Timi ellenfele az elődöntőben Bibiane Schoofs lesz.

Az 1988. május 13.-án született holland játékos 177. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 142. (2012. június 11.) volt. Schoofs eddig 8 ITF-versenyt nyert egyesben.