Hungarian GP: szoros meccs és siker egyesben

2013-07-09 – Timi nagy csatában, 2 óra 29 perces legyőzte Alekszandra Krunicsot és bejutott a második fordulóba a 235 000 dolláros Hungarian Grand Prix-n.

A 20 éves magyar játékos következő ellenfele szerdán a spanyol Maria-Teresa Torro-Flor lesz.

HUNGARIAN GRAND PRIX (BUDAPEST, 235 000 DOLLÁR, SALAK), EGYES, 1. FORDULÓ
Babos Tímea-Alekszandra Krunics (szerb) 6:3, 6:7 (5-7), 6:3

„Nagyon örülök a győzelemnek! Szuper volt ismét otthon játszani, a közönség nagyon sokat segített. Köszönöm a támogatást! Egy szokatlanul jó kezdés után nagyon nehéz mérkőzést játszottam. Ami ennek a pozitívuma, hogy az elveszített második szett után szívvel és fejjel nyertem a döntő szettet. A játéknak még van hová fejlődnie, de a győzelem most mindennél fontosabb. Így van esélyem a fejlődésre. Az elmúlt évekhez képest a fizikumom javult. Korábban elveszítettem volna egy ilyen mérkőzést” – nyilatkozta Timi.

A világranglista 115. helyén álló magyar teniszező tavaly az első körben búcsúzott Budapesten, akkor is három szettes mérkőzést játszott.

Timi ezúttal remekül kezdett, 13 perc alatt 4:0-ra elhúzott. A hazai játékos ekkor alig hibázott, ellenfele viszont csak ritkán találta el a pályát.

Aztán Krunics alaposan összeszedte magát, sorozatban három gémet nyert. Ekkor Timi edzői tanácsokat kapott Barátosi Leventétől és ez hatott is. A magyar játékos nagy csatában hozta saját szerváját, majd harmadszor is lebrékelte ellenfelét.

A 33 perces nyitó játszmát követően hatalmas csata alakult ki. Krunics adogatóként és fogadóként is feljavult, 3:3-nál elvette ellenfele szerváját. Timi azonnal visszabrékelt, majd mindkét teniszező megnyerte a következő két-két adogatógémet.

A rövidítésben Timi 4-2-re is vezetett, de végül a szerb ellenfél nyerte ezt a felvonást.

A harmadik játszma elején Krunics fogadott jobban, de nem tudta kihasználta bréklabdáját. Timi 3:3 után törte meg ellenfelét, kétszer is elnyerte riválisa szerváját, így bejutott a második fordulóba.

A magyar játékos következő ellenfele a 7. helyen kiemelt Maria Tereza Torró-Flor lesz szerdán. A 21 éves spanyol teniszező 71. a világranglistán, idén június 10-én 64. volt, ez pályafutása eddigi legjobbja. Egyesben még nem nyert WTA-versenyt, viszont 11 ITF-tornán bizonyult a legjobbnak. Idén a legjobb nyolcig jutott Bogotában, az ellenfeleket tekintve azonban a madridi szereplésére lehet a legbüszkébb. A selejtezőben Monica Niculescut és Johanna Larssont győzte le, majd a főtáblán a 2010-ben Roland Garros-bajnok Francesca Schiavone sem tudta megállítani. Végül a friss wimbledoni győztes Marion Bartoli búcsúztatta.

Torró-Flor a Roland Garroson és Wimbledonban is bejutott a második fordulóba.