Hullámzó meccs és győzelem párosban

2017-02-21 – Timi és Lucie Safarova mindkét szettben brékhátrányból fordított.

HUNGARIAN LADIES OPEN (250 000 DOLLÁR, FEDETT PÁLYA), PÁROS, 1. FORDULÓ
Babos Tímea, Lucie Safarova (magyar, cseh, 1.)-Jana Cepelova, Barbora Krejcikova (szlovák, cseh) 7:5, 6:3

A mérkőzés 1 óra 12 percig tartott a budapesti BOK Csarnokban.

„Örülök annak, győzelemmel kezdtük a versenyt! Régen játszottam párost, időre volt szükség, hogy belelendüljek. Hullámzó volt a mérkőzés, végül jól jöttünk ki ebből. Köszönöm azoknak a bíztatását, akik ma is kijöttek szurkolni!” – nyilatkozta Timi.

A reméltnél sokkal szorosabban alakult Timi és a párosban négyszeres Grand Slam-győztes Safarova bemutatkozása. A magyar-cseh duó sokszor mutatott be remek megoldást, de bizony a váratlan hibák sem maradtak el. Az ellenfél pedig többször élni is tudott a lehetőségeivel.

A 39 perces első szettben Cepelova és Krajcikova 2:1-re és 3:2-re is vezetett brékelőnnyel. Timi és Safarova mindkétszer azonnal egyenlített, majd 5:3-ra is vezetett. De ekkor ismét jöttek a hibák, így az ellenfél 5:5-re alakította az eredményt. A szlovák-cseh duó 5:3 után háromszettlabdát hárított fogadóként…

A magyar-cseh kettős aztán a végén, a következő két gémben már jobb volt, végül a hatodik szettlabdát használti ki.

A második játszma elején Cepelova és Krejcikova ismét brékelőnybe került, de Timi és Safarova egyenlített, majd 4:2-re vezetett. Ekkor a szlovák-csek kettős négy bréklabdához jutott, de Timi és Safarova remek megoldásokkal 0-40-ről hozta az adogatását.

5:3 után az első helyen kiemelt duó 15-30-ról nyerte adogatását, így a meccset is.

Timi és Safarova ellenfele a negyeddöntőben a Bukta Ágnes-Stollár Fanny páros lesz.

Az 1993. október 29.-én született Bukta Ágnes 262. helyen áll a világranglistán. Eddig 18 ITF-versenyt nyert párosban.

Az 1998. november 12.-én született Stollár Fanny 299. helyen áll a világranglistán. Eddig 4 ITF-tornát nyert ebben a műfajban.