Hatalmas csata és győzelem az első fordulóban

2014-10-14 – Timi hatalmas küzdelemben, három szettben győzött Julie Coin ellen az 50 000 dollár összdíjazású franciaországi ITF-verseny első fordulójában.

A mérkőzés 2 óra 6 percig tartott. A 2. helyen kiemelt magyar játékos következő ellenfele az olasz Alberta Brianti lesz.

JOUE-LES-TOURS (50 000 DOLLÁR, FEDETT PÁLYA), EGYES, 1. FORDULÓ
Babos Tímea (2.)-Julie Coin (francia) 4:6, 7:6 (7-5), 6:3

A 32 éves francia játékos pályafutása legjobbjaként 60. volt 2009 nyarán és most is sokáig nagyon jól játszott. Remekül adogatott, a második szett hajrájáig bréklabdája sem volt ellenfelének (a meccs végére 11 ászig jutott). A 34 perces első játszmában Coin 4:4-nél brékelt, pedig Timi 40-15-re is vezetett. A tapasztalt hazai teniszező ezután 30-ra hozta a következő gémet, így a játszmát is.

Az 56 perces második játszmában is Coin került brékelőnybe, 2:2 után, majd előnyét sokáig magabiztosan őrizte. A francia játékos 5:4-nél a továbbjutásért szervált, amikor Timi végre bréklabdához jutott és azt ki is használta.

Ezután mindkét játékos hozta adogatását, jöhetett a tie-break. A rövidítésben Coin 3-1-re, majd Timi egyenlített 3-3-ra. A 21 éves magyar játékos 5-5-nél újra elnyerte ellenfele szerváját, majd hozta a sajátját, így a szettet is.

A harmadik játszmában a verseny 2. kiemeltje 2:0-ra elhúzott, de Coin ezután visszabrékelt, majd vezetett 3:2-re. Timi egyenlített, majd brékelt 15-re. A következő adogatójátékot nagy csatában, 40-re nyerte a magyar játékos, majd 5:3 után kihasználta második meccslabdáját, fogadóként zárta le a mérkőzést!

Timi következő ellenfele a világranglista 204. helyén álló Alberta Brianti lesz. A 34 éves olasz játékos karrierje legjobbjaként 55. (2011. június 13.) volt. Egyesben 1 WTA- és 9 ITF-versenyt nyert.

Brianti az idei szezonban negyeddöntős volt Prestonban (Anglia, 25 000 dollár, kemény pálya), Croissy-Beaubourgban (Franciaország, 50 000 dollár, kemény pálya), Saint-Gaudens-ben (Franciaország, 50 000 dollár, salak), Gradóban (25 000 dollár, salak), Stuttgartban (Németország, 25 000 dollár, salak), Olomoucban (Csehország, majd a legjobb négyig jutott Mamaiában (Románia, 25 000 dollár, salak). Szeptemberben döntőt játszott Saint Malóban (Franciaország, 50 000 dollár), majd a negyeddöntőben búcsúzott Dobrichban (Bulgária, 25 000 dollár, salak)