Hamburg: ismét két játszmában nyert Timi

2021-10-21 – A 2. helyen kiemelt magyar játékos bejutott a negyeddöntőbe.

ITF FUTURE HAMBURG (25 000 DOLLÁR, FEDETT PÁLYA ), EGYES, 2. FORDULÓ
Babos Tímea (2.)-Celia Cervino Ruíz (spanyol) 6:4, 6:4

A mérkőzés 1 óra 40 percig tartott.

Az 54 perces első játszmát sima adogatójátékokkal és veszélyes fogadógémekkel kezdte Cervino Ruíz. Timi 2:2-ig 2-2 bréklabdát hárított, majd jött egy még fordulatosabb szakasz. A magyar játékos 40-re, majd 15-re vete el ellenfele adogatását, de előnyét egyik alkalommal sem tudta megőrizni. Cervino Ruíz szintén 40-re és 15-re brékelt.

Ezt követően azonban nagyot fordulat a mérkőzés. Timi 4:4 után nem veszített labdamenetet fogadóként, majd 30-ra hozta saját gémjét.

A második szett első része egyoldalúan alakult. A magyar játékos adogatóként és fogadóként is magabiztos volt, elhúzott 5:1-re. Timi 40-re és 30-ra vette el ellenfele szerváját, majd a hetedik játéktól jött egy hullámvölgy.

Cervino Ruíz 5:2 után brékelt 30-ra, majd feljött 5:4-re. Ekkor Timi 0-30-ra állt saját adogatásánál, de ezt követően már nem veszített labdamenetet, így bejutott a negyeddöntőbe.

A 2. helyen kiemelt magyar játékos következő ellenfele a világranglistán 329., liechtensteini Kathinka Von Deichmann lesz.