Győztes rajt Manchesterben

2019-06-12 – (Fotó: Zádor Péter) Timi brékhátrányból fordított az első szettben.

MANCHESTER TROPHY (100 000 DOLLÁR, FŰ), EGYES, 1. FORDULÓ
Babos Tímea-Maddison Inglis (ausztrál) 7:5, 6:3

A mérkőzés 1 óra 27 percig tartott.

A magyar játékos vasárnap még salakon játszott párosban győztes döntőt a Roland Garroson, míg manchesteri ellenfele két sikeres mérkőzést játszott füvön a hét elején.

Az 50 perces első játszma első részében Inglis volt a jobb: 1:1 után 0-ra nyerte el ellenfele adogatását, majd az ötödik játékban 3 (!) labdája volt a 4:1-hez. Timi megmentette adogatását, utána pedig egyre jobban játszott.

A nyolcadik gémben Inglis két bréklabdáról nyerte szerváját, de ezzel csak elodázta az egyenlítést. Timi ellenfele 5:4-es vezetése után brékelt 40-re, a tizenkettedik játékban pedig 15-re vette el az ausztrál játékos gémjét.

A második felvonás már egyszerűbben alakult. Timi a második gémben még nem tudta kihasználni bréklabdáját, 3:2 után úgy nyerte el Inglis szerváját, hogy 40-15 is volt az állás. Ezután a magyar játékos 15-re, majd az utolsó gémben 30-ra hozta az adogatását.

Timi következő ellenfele a 2. helyen kiemelt, a világranglistán 98. Madison Brengle lesz.

Az 1990. április 3.-án született amerikai játékos karrierje legjobbjaként 35. (2015. május 4.) volt. Eddig 12 ITF-versenyt nyert egyesben.

A két játékos eddig kétszer találkozott: 2011-ben Brengle 6:2, 6:4-re nyert Rock Hillben, míg 2016-ban Dohában Timi győzött 3:6, 7:5, 6:0-ra. Mindkét mérkőzést kemény pályán játszották.