2019-09-24 – Timi összesen ötször nyerte el ellenfele adogatását.

TASHKENT OPEN (250 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 1. FORDULÓ
Babos Tímea (7.)-Kirsten Flipkens (belga) 6:2, 7:5

A mérkőzés 1 óra 32 percig tartott.

A 42 perces első játszma csak az elején alakult szorosan. Timi a nyitó gémben 15-re nyerte el ellenfele adogatását, majd utána jött egy rendkívül hosszú és fordulatos gém. Flipkens összesen hatszor jutott bréklabdához, közben négyszer adogatóelőny is volt. A 2013-ban wimbledoni elődöntős belga játékos végül egyenlített 1:1-re, majd hozta a szerváját.

Ezután minden megváltozott. Timi hatékonyan adogatott és fogadóként is nagyszerűen teljesített. A magyar játékos kétszer brékelt 15-re, 5:2 után 0-ra nyerte adogatását.

Az 1986. január 31.-én született francia játékos 127. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 40. (2008. július 21.). Parmentier eddig 4 WTA Tour- és 10 ITF-versenyt nyert egyesben.

A két játékos eddig háromszor találkozott: Timi 2014-ben Poitiers-ban 6:3, 6:2-re, míg 2016-ban Rabatban 6:3, 6:3-ra győzött. A 2017-es szezonban Miamiban Parmentier nyert 6:7, 6:2, 6:0-ra.

A második szett is jól indult. Timi 30-ra nyerte el ellenfele szerváját, majd 4:2 után két bréklabdához jutott. Flipkens végül hozta az adogatását, majd fordított 5:4-re, 15-re nyerte el ellenfele gémjét.

Timi ekkor ismét átvette az irányítást: 15-30-ról nyerte adogatását, utána pedig labdamenetet sem veszített fogadóként! Az utolsó játékban Flipkens vezetett 30-15-re, de a magyar játékos végül lezárta a mérkőzést saját szervája mögött.

Timi következő ellenfele Pauline Parmentier lesz.