Győztes kezdés párosban

2017-04-25 – Timi és Çağla Büyükakçay mindkét szettben brékhátrányból fordított.

TEB BNP PARIBAS ISTANBUL CUP (250 000 DOLLÁR, SALAK), PÁROS, 1. FORDULÓ
Babos Tímea, Çağla Büyükakçay (magyar, török)-Alexandra Cadantu, Cosnelia Lister (román, svéd) 6:2, 6:1

A mérkőzés 62 percig tartott Isztambulban.

Timi és ideiglenes társa nem kezdte igazán jól a 34 perces első szettet. Mindkét játékos 40-re veszítette el első adogatását. De szerencsére mindkétszer azonnal brékelt a magyar-török kettős, majd 3:2 után 30-re nyerte el ellenfele szerváját.

Timi és Çağla Büyükakçay a hetedik gémben 15-re hozta adogatását, majd 5:2 után a harmadik szettlabdát használta ki.

A második szettet is brékkel kezdte Cadantu és Lisner, de többre nem futotta. Timi és Büyükakçay a folytatásban nagyon meggyőző volt, 0-ra, 15-re, majd 40-re nyerte el ellenfele adogatását. A végén pedig a magyar-török páros 30-ra szerválta ki a meccset.

Timi és Buyukakcay következő ellenfele Mariana Duque-Marino és Andreea Mitu lesz.

Az 1989. augusztus 11.-én született kolumbiai játékos 161. helyen áll párosban a világranglistán, karrierje legjobbjaként 100. (2013. július 8.) volt. Duque-Marino eddig 1 WTA- és 13 ITF-versenyt nyert ebben a műfajban. Idén döntős volt Acapulcóban (Mexikó, 250 000 dollár, kemény pálya, társ: Veronica Cepede-Royg).

Az 1991. szeptember 22.-én született román játékos 124. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 69. (2016. október 24.) volt. Eddig 2 WTA- és 13 ITF-versenyt nyert. Tavaly a török Ipek Soylu társaként maradt veretlen Isztambulban.