Győzelem egyesben is Isztambulban

2017-04-26 – A magyar játékos egyik szettben sem adott esélyt a selejtezőből érkezett ellenfelének.

TEB BNP PARIBAS ISTANBUL CUP (250 000 DOLLÁR, SALAK), EGYES, 1. FORDULÓ
Babos Tímea (2.)-Conny Perrin (svájci) 6:3, 6:2

A mérkőzés 1 óra 19 percig tartott Isztambulban.

„Örülök a mai győzelemnek! Az elmúlt hetek nem voltak egyszerűek a combsérülésem miatt, de eddig napról-napra jobb volt. Remélem, hogy a meccsek után sem lesz rosszabb a helyzet. Szeretem a salakot! Tudom, hogy idő kell az átálláshoz, de ez egy jó kezdet volt” – nyilatkozta Timi.

A 2. helyen kiemelt magyar játékos idén először játszott egyesben salakon, míg ellenfele megjárta a selejtezőt Isztambulban, ott két meccse volt.

Timi bal combja alaposan be volt fáslizva, de így is magabiztos győzelemnek örülhetett a végén. A 37 perces első szett elején 30-ra brékelt, de 2:0 után 30-ra el is veszítette adogatását. Ezután újra elnyerte Perrin szerváját, 30-ra, majd 4:1 után 40-re brékelt.

A svájci játékos ezután két gémet nyert, 5:3 után azonban Timi simán kiszerválta a szettet.

A második felvonás eleje még szorosan alakult, 2:1 után a magyar játékos bréklabdát hárított. Timi 4:2 után ismét brékelt, ezúttal 15-re, majd 0-ra nyerte az utolsó gémet.

A magyar játékos következő ellenfele a címvédő Çağla Büyükakçay lesz. Timi idei isztambuli párostársa 181. helyen áll egyesben a világranglistán, karrierje legjobbjaként 60. (2016. szeptember 12.) volt. Eddig 1 WTA- és 8 ITF-versenyt nyert egyesben.