Győzelem egyesben és párosban

2017-02-23 – Timi egyesben negyed-, míg Safarova oldalán párosban elődöntős lett.

HUNGARIAN LADIES OPEN (250 000 DOLLÁR, FEDETT PÁLYA), EGYES, 2. FORDULÓ
Babos Tímea (1.)-Anna Blinkova (orosz) 6:3, 6:2

A mérkőzés 1 óra 19 percig tartott a budapesti BOK Csarnokban.

HUNGARIAN LADIES OPEN (250 000 DOLLÁR, FEDETT PÁLYA), PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ
Babos Tímea, Lucie Safarova (magyar, cseh, 1.)-Bukta Ágnes, Stollár Fanny (magyar) 6:2, 6:0

A mérkőzés 47 percig tartott.

„Nagyon örülök az újabb győzelemnek! Nem indult egyszerűen a mérkőzés, hiszen nem ismertem az ellenfelemet, bár megnéztük az itteni első főtáblás meccsét. Az elején gondjaim voltak fogadóként, szerencsére a játszma közepén taktikát változtattam, ez pedig meghozta az eredményt. A második szett elején többször nehéz helyzetekbe kerültem, de a jó adogatások segítettek, sok bréklabdát hárítottam, fontos pontokat nyertem. Köszönöm Mindenkinek a szurkolást!” – nyilatkozta Timi az egyéni mérkőzés után.

Nehezen indult Timi első csütörtöki mérkőzése, de végül meggyőzően nyert a juniorok között 2015-ben wimbledoni döntős Blinkova ellen.

A 40 perces első szett elején az orosz játékos nagyon keményen támadott adogatóként és fogadóként, volt is esélye a brékre. Timi 1:1 után 0-40-ről nyerte szerváját, a fordítást erős és pontos adogatásokkal alapozta meg. A 23 éves magyar játékos 3:2 után konzultált Thomas Drouet edzővel és fogadóként taktikát váltott. Ennek lett is eredménye, igaz ehhez Blinkova hibái is kellettek. Timi a nyolcadik gémben kihasználta első bréklabdáját, majd 0-ra nyerte szerváját.

A második játszma elején Blinkova nagy esélyekhez jutott. De Timi 0:1, majd 1:2 után is 15-40-ről hozta adogatását, 3, illetve négy bréklabdát hárított!

Az ötödik gémben pedig ismét eljött a magyar játékos ideje! Timi egyre erősebb tempót diktált, pontosabb volt ellenfelénél. Fogadóként azonnal kihasználta bréklabdáját, ezzel pedig végleg megtörte az orosz tinédzsert.

Timi 4:2 után fogadóként újabb három bréklabdához jutott, a másodikat pedig ki is használta. Adogatóként pedig ismét 0-ra zárta le a szettet, ezúttal ezzel a meccset is.

A magyar játékos ellenfele a pénteki negyeddöntőben a 7. helyen kiemelt Oceane Dodin lesz. Az 1996. október 24.-én született francia játékos pályafutása legjobbjaként a 63. helyen áll. Dodin eddig 1 WTA (2016: Quebec City)-és 8 ITF-versenyt nyert egyesben. A 2014-es poitiers-i ITF-torna döntőjében Timi 6:3, 4:6, 7:5-re nyert a francia játékos ellen.

Csütörtökön párosban is magabiztos sikernek örülhetett Timi (és Lucie Safarova). A magyar-cseh duó ellenfele a szombati elődöntőben az Arina Rodionova-Galina Voszkobojeva kettős lesz.

Az 1989. december 15.-én született, 2014-ig orosz színekben szereplő, most már ausztrálként induló Rodionova 107. helyen áll párosban a világranglistán, karrierje legjobbjaként 41. (2015. július 27.) volt. Eddig 29 ITF-versenyt nyert ebben a műfajban.

Az 1984. december 18.-án született Voszkobojeva 114. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 26. (2012. augusztus 20.) volt. A kazah játékos 5 WTA- és 12 ITF-tornát nyert.