Győzelem a párosverseny negyeddöntőjében

2017-06-29 – A magyar-cseh kettős szetthátrányból fordított.

AEGON INTERNATIONAL (891 000 DOLLÁR, FŰ), PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ
Babos Tímea, Andrea Hlaváčková (magyar, cseh, 3.)-Jelena Ostapenko, Katarina Srebotnik (lett, szlovén) 2:6, 6:0, 10-5

A mérkőzés 1 óra 7 percig tartott Eastbourne-ben.

A csütörtöki első győzelem és némi pihenő után jött a magyar-cseh kettős újabb mérkőzése.

Timi és Andrea Hlaváčková nagyon rosszul kezdett a 26 perces első szettben. A 3. helyen kiemelt kettős 30-ra, 40-re, majd 0-ra veszítette el adogatását (0:5). A magyar-cseh kettős ezután nyert két gémet, de 2:5 után nem tudta kihasználni két bréklabdáját.

A 27 perces második felvonás nagy fordulatot hozott! Timi és Hlaváčková ekkor már jól adogatott és fogadott, esélyt sem adott ellenfelének. A magyar-cseh kettős adogatóként csak négy labdamenetet veszített, az utolsó szervagémet 40-re nyerte. Közben sikerült kétszer is 40-re elnyerni az egyesben Roland Garros-győztes Osztapenko, valamint a rendkívül rutinos, párosban korábbi világelső és 2011-ben wimbledoni győztes Srebotnik szerváját. Végül a magyar-cseh páros 5:0 után 30-ra brékelt.

A döntő rövidítésben Timi és Andrea Hlaváčková kétszer ugyan elveszítette adogatópontját, de ötször el is nyerte az ellenfél szerváját. 8-5 után a magyar-cseh kettős két fogadóponttal zárta le a negyeddöntőt.

A 3. helyen kiemelt páros ellenfele a pénteki elődöntőben az Ashleigh Barty-Casey Dellacqua kettős lesz.

Az 1996. április 24.-én született Barty 21. helyen áll a világranglistán, karrierje legjobbjaként 12. (2013. szeptember 9.) volt. Eddig 5 WTA- és 9 ITF-versenyt nyert párosban. 2013-ban az Australian Openen, Wimbledonban és a US Openen, idén pedig a Roland Garroson volt döntős Dellacqua társaként. A pályafutását 2014 és 2016 között szüneteltető ausztrál játékos idén tornagyőztes volt Dellacqua oldalán Kuala Lumpurban (Malajzia, 250 000 dollár, kemény pálya), Strasbourgban (Franciaország, 250 000 dollár, salak) és Birminghamben (Anglia, 891 000 dollár, fű).

Az 1985. február 11.-én született Dellacqua 20. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 3. (2016. február 1.) volt. Eddig 7 WTA- és 23 ITF-versenyt nyert párosban. Összesen hétszer volt döntős Grand Slam-tornán: a Bartyval elért sikerek mellett 2008-ban a Roland Garroson (társ: Francesca Schiavone), majd 2015-ben ismét Párizsban, majd a US Openen került a fináléba, mindkétszer Jaroszlava Svedovával.