Győzelem a kvali első fordulójában

2014-06-07 – A 2. helyen kiemelt Babos Tímea két játszmában nyert a szabadkártyás Harriet Dart ellen a selejtező első fordulójában a 710 000 dolláros Aegon Classicon.

A mérkőzés 1 óra 12 percig tartott. A 21 éves magyar játékos következő ellenfele a 10. helyen kiemelt francia Alize Lim ellen nagy meglepetésre 6:7, 6:2, 6:4-re győztes brit Katy Dunne lesz.

AEGON CLASSIC (710 000 DOLLÁR, FŰ), EGYES, SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ
Babos Tímea (2.)-Harriet Dart (brit) 6:3, 6:2

A mindössze 17 éves brit játékos a nyitó játszma első részében alaposan megnehezítette Timi feladatát. A magyar játékos ugyan jól adogatott, de 3:3-ig esélye sem volt fogadóként. Szerencsére ekkor Timi kisebb fölénybe került, a nyolcadik gémben 30-ra nyerte el Dart adogatását, második esélyét használta ki.

A magyar teniszező 5:3-nál semmire hozta a szerváját, így szettelőnybe került.

A második játszma első játéka óriási küzdelmet hozott, pedig gyorsan eldőlhetett volna. Timi fogadóként 40-0-ra is vezetett, de ezután Dart óriási szívvel küzdött. A brit tini összesen hét bréklabdát hárított, előnye is volt. Végül Timi mégis brékelt a 20 perces játék végén!

Ezután a hazai játékos 2:0-nál egy, majd 3:1-nél három bréklabdát hárított. Szerencsére Timi nagyszerűen adogatott, majd 4:2-nél újra elnyerte a szabadkártyás ellenfél adogatását. Az utolsó gémben pedig már labdamenetet sem veszített a magyar játékos.

A 21 éves magyar játékos következő ellenfele a 10. helyen kiemelt francia Alize Lim ellen nagy meglepetésre 6:7, 6:2, 6:4-re győztes Katy Dunne lesz. A 19 éves brit játékos 483. a legfrissebb világranglistán. Karrierje legjobbjaként 482. volt május 5-én. Pályafutása során 2 ITF-tornát nyert, tavaly a görögországi Retimnóban (10 000 dollár) és az egyiptomi Sarm es-Sejkben (10 000).

Dunne az idei szezonban elődöntős volt Glasgowban (10 000 dollár), Gloucesterben (10 000 dollár), valamint kétszer Sarm es-Sejkben (mindkettő 10 000 dollár). A 19 éves brit játékos ezen a héten a 75 000 dolláros nottinghami versenyen is pályára lépett, az 1. fordulóban 6:4, 0:6, 6:1-re nyert Mirjana Lucic-Baroni ellen! A második fordulóban Kristyna Plyskova 6:3, 6:3-ra győzte le Dunne-t.