Fordulatos meccs, vereség Tokióban

2015-09-14 – A 7. helyen kiemelt Alja Tomljanovic három szettben, 2 óra 14 perc alatt nyert a 250 000 dolláros WTA-verseny első fordulójában.

JAPAN WOMEN’S TENNIS OPEN (250 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 1. FORDULÓ
Alja Tomljanovic (horvát, 7.)-Babos Tímea 3:6, 6:4, 7:6 (7-2)

A 22 éves magyar játékos közel volt a sikerhez, de sajnos a legfontosabb pillanatokban nem tudta kihasználni az esélyeit…

Timi remekül kezdte a mérkőzés: a 30 perces első szettben gyorsan 5:1-es előnyre tett szert. A nyitó játékban 15-40-ről nyerte a saját adogatását, majd 0-ra és 30-ra brékelt. Tomljanovic ekkor “ébredt”, felzárkózott 5:3-ra. A kilencedik játékot 15-re nyerte a magyar játékos, így szettelőnybe került.

Sajnos a folytatás már közel sem alakult ilyen jól…A 36 perces második játszmában Tomljanovic 2:1 után brékelt, majd 5:2-nél fogadóként három szettlabdához jutott. Timi valamennyi esélyt hárította, majd 5:3 után brékelt 15-re.

Az egyenlítés azonban nem sikerült a második szettben. Timi 5:4 után 40-15-re is vezetett adogatóként, összesen hat labdája volt az 5:5-höz. De egyik lehetőséget sem tudta kihasználni, ellenfele pedig brékelt…Jöhetett a döntő játszma.

A harmadik szettben Timi 1:0-ra, majd 4:3-ra is vezetett brékelőnnyel. De mindkét alkalommal azonnal elveszítette az előnyét, majd 5:6-nál adogatóként három meccslabdát kellett hárítania. Ez még sikerült, de a rövidítésben sajnos nem volt esély…Tomljanovic két fogadóponttal elhúzott 5-2-re, majd adogatóként le is zárta a mérkőzést.

Timi a tervek szerint a jövő héten már Kínában lép pályára, a 250 000 dolláros Guangzhou International Women’s Openen, Kantonban.