Év Sportolója 2018: Timi a top3-ban!

Év Sportolója 2018: Timi a top3-ban!

2019-02-04 – A 25 éves teniszező mellett az úszó Hosszú Katinka és a kajakozó Kozák Danuta lehet a győztes.

Hétfőn sajtótájékoztató keretében hozták nyilvánosságra kategóriánként a biztos dobogósok listáját: a nők egyéni versenyében Timi mellett az úszó Hosszú Katinka és a kajakozó Kozák Danuta került a legjobb 3 közé.

 

A Nemzeti Sport Online beszámolója szerint a kategóriák győztesei csak a február 14-i gálán derülnek ki. A nőknél Babos Tímea, Hosszú Katinka és Kozák Danuta lehet az év sportolója, a férfiaknál Bácsi Péter, Fucsovics Márton vagy Liu Shaolin Sándor.

 

Az M4 Sport – Az Év Sportolója 2018 gálát az immár hagyományos, az esemény rangjához méltó helyszínen, élő televíziós közvetítés keretében február 14-én, csütörtökön 20 órától a Nemzeti Színházban rendezi meg a Magyar Sportújságírók Szövetsége.

 

Timi a 2018-as szezonban többször is magyar tenisztörténelmet írt párosban Kristina Mladenovic oldalán: januárban Grand Slam-győztes lett az Australian Openen, a nyáron első magyar felnőtt játékosként világelső lett, majd megvédte címét a WTA Finalsen. Februárban egyesben maradt veretlen a Taiwan Openen és néhány héttel később Monterreyben is döntőt játszott.

 

TOP3 KATEGÓRIÁNKÉNT:

 

FÉRFIAK
BÁCSI PÉTER (birkózó)
FUCSOVICS MÁRTON (teniszező)
LIU SHAOLIN SÁNDOR (rövid pályás gyorskorcsolyázó)

NŐK
BABOS TÍMEA (teniszező)
HOSSZÚ KATINKA (úszó)
KOZÁK DANUTA (kajakos)

LABDARÚGÁS (férfiak)
GULÁCSI PÉTER (
RB Leipzig)
JUHÁSZ ROLAND (Mol Vidi FC)
SZALAI ÁDÁM (Hoffenheim)

LABDARÚGÁS (nők)
CSISZÁR HENRIETTA
(Bayer 04 Leverkusen)
JAKABFI ZSANETT (VfL Wolfsburg)
VÁGÓ FANNY (SKN Sankt Pölten)

EDZŐK
BÁNHIDI ÁKOS ÉS CSANG CSING LINA (férfi és női rövid pályás gyorskorcsolyaváltó)
GOLOVIN VLAGYIMIR (junior női kézilabda-válogatott)
SIKE ANDRÁS (kötöttfogású birkózószakág, szövetségi kapitány)

CSAPAT (hagyományos csapatsportokban)
FTC-TELEKOM WATERPOLO (férfi vízilabda)
GYŐRI AUDI ETO KC (női kézilabda)
JUNIOR NŐI KÉZILABDA-VÁLOGATOTT

CSAPAT (egyéni sportágak csapatversenye)
FÉRFI KARDVÁLOGATOTT (Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád, Decsi Tamás)
FÉRFI RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA-VÁLTÓ (Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor, Knoch Viktor, Burján Csaba, tartalék: Oláh Bence)
NŐI KAJAK NÉGYES (Kozák Danuta, Kárász Anna, Bodonyi Dóra, Medveczky Erika)

AZ ÉV FOGYATÉKOS SPORTOLÓI

FÉRFIAK
GELENCSÉR RÓBERT (szervátültetett atléta)
MIHÁLOVITS TAMÁS (szervátültetett atléta)
OSVÁTH RICHÁRD (kerekesszékes vívó)

NŐK
EKLER LUCA (paraatléta)
GYURKÓ ALEXANDRA (szervátültetett úszó)
PAP BIANKA (paraúszó)

FOGYATÉKOS SPORTOLÓKKAL FOGLALKOZÓ EDZŐK
BELICZAY SÁNDOR (kerekesszékes vívás, Hajmási, Osváth)
PÉCSI ANNAMÁRIA (úszás, Gyurkó)
SZABÓ ÁLMOS (úszás, Pap, Illés)

CSAPAT
ASZTALITENISZ VEGYES PÁROS
(szervátültetett, Tóth Irma, Tóth Attila)
FÉRFI ASZTALITENISZ-PÁROS (szervátültetett, Tóth Attila, Kóka Zoltán)
NŐI KEREKESSZÉKES VÍVÓVÁLOGATOTT (Madarászné dr. Mező Boglárka, Hajmási Éva, Krajnyák Zsuzsanna, Veres Amarilla)