Eastbourne: vereség párosban a negyeddöntőben

2018-06-27 – Mindkét szettben egy brékkel volt jobb a 4. helyen kiemelt ellenfél.

NATURE VALLEY INTERNATIONAL (917 664 DOLLÁR, FŰ), PÁROS, 1. FORDULÓ
Gabriela Dabrowski, Hszü Ji-fan (kanadai, kínai, 4.)-Babos Tímea, Johanna Konta (magyar, brit) 6:4, 6:4

A mérkőzés 1 óra 15 percig tartott Eastbourne-ben.

Szépen helytállt a magyar-brit kettős a sokkal összeszokottabb és így esélyesebb ellenféllel szemben. Sőt, akár még szorosabb is lehetett volna a mérkőzés, Timi és Johanna Konta többször is közel került ahhoz, hogy elnyerje a kanadai-kínai páros adogatását.

A 35 perces első játszmában Dabrowski és Hszü 30-40-ről hozta adogatását a második gémben, majd 3:3 után brékelt 30-ra. A következő játékot 30-40-ről fordította meg a negyedik helyen kiemelt kettős. Az utolsó gémben a kanadai-kínai kettős 30-ra nyerte adogatását.

A második szettben Dabrowski és Hszü a negyedik gémet 15-40-ről fordította meg szerválóként, majd a hetedik gémben Timi és társa hárított négy bréklabdát.

Sajnos 4:4 után Dabrowski és Hszü 30-ra nyerte el ellenfele adogatását. Utána pedig Timi és Johanna Konta nem nyert labdamenetet fogadóként.