Dubaj: vereség egyesben

2020-12-08 – Három szettben dőlt el a mérkőzés.

23RD AL HABTOOR TENNIS CHALLENGE (100 000 DOLLÁR + VENDÉGLÁTÁS ÖSSZDÍJAZÁS, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 1. FORDULÓ
Hszi-jü Vang (kínai)-Babos Tímea 6:3, 2:6, 6:1

A mérkőzés 2 óra 22 percig tartott Dubajban.

Az 54 perces első játszmában Vang 1:1 után bréklabdát hárított, majd az ötödik gémben 40-30-ról nyerte el ellenfele adogatását. Timi a nyolcadik gémben három szettlabdáról hozta szerváját, utána viszont a kínai játékos kiszerválta 30-ra a nyitó felvonást.

A 47 perces második játszmára nagyot változott a mérkőzés. Timi 2:1 után 30-r vette el Vang adogatását, majd a következő két saját gémben összesen öt bréklabdát hárított. Másodjára 0-40-ről fordított.

Aztán 5:2 után a magyar játékos csak egy labdamenetet veszített fogadóként.

Sajnos a harmadik felvonás elején jött az újabb fordulat. Vang 1:1 után brékelt 30-ra, majd a folytatásban 15-re, majd ismét 30-ra vette el Timi adogatását. Így a kínai játékos jutott be egyesben a legjobb 16 közé.