Drámai meccs után győzelem párosban

2015-03-27 – Rendkívül fordulatos mérkőzés után Timi és Kristina Mladenovic három szettben nyert Date-Krumm Kimiko és Karolina Pliskova ellen a párostorna első fordulójában.

A mérkőzés 1 óra 30 percig tartott. A 7. helyen kiemelt magyar-francia kettős következő ellenfele az Alla Kudrjavceva-Anasztaszija Pavljucsenkova (orosz) duó lesz.

MIAMI OPEN (5 381 235 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, 1. FORDULÓ
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 7.) – Date-Krumm Kimiko, Karolina Pliskova (japán, cseh) 6:2, 6:7 (5-7), 13-11

A 27 perces első szettben Timi és társa valamennyi fontos pillanatban jobb volt, így látszólag könnyen jutottak előnyhöz. A magyar-francia duó brékkel nyitotta a mérkőzést, majd az ötödik gémben újra elnyerte ellenfele adogatását (4:1). Addig Timi és Mladenovic két bréklabdát hárított, majd a hatodik játékban 15-40 is volt az állás, vagyis az ellenfélnek újabb három esélye volt a brékre.

Végül 5:2 után a francia játékos 30-ra szerválta ki a játszmát.

A 49 perces második szett elején a japán-cseh kettős 40-re nyerte el ellenfele szerváját, de ezután Date-Krumm azonnal elbukta a sajátját. Majd 2:2 után Pliskova sem tudta hozni az adogatását, úgy tűnt, el is dőlt a mérkőzés. De a japán-cseh kettős azonnal egyenlített, majd elképesztően izgalmas percek következtek!

Timi és Mladenovic a tizedik gémben 0-40-ről, majd a tizenkettedik játékban 15-40-ről nyerték a szervájukat, összesen hét (!!!) szettlabdát hárítottak. A rövidítés azonban nem várt meglepetést hozott…A magyar-francia kettős két minibrékkel elhúzott 4-1-re, de utána az ellenfél sorba nyerte a labdameneteket fogadóként, fordított 7-5-re…

A mindent eldöntő szuperrövidítés aztán még izgalmasabban alakult! Date-Krumm és Pliskova 4-1-re is vezetett, de Timi és Mladenovic nem adta fel. A magyar-francia duó 5-5-nél utolérte ellenfelét, majd 8-5-re is vezetett. De messze volt még a vége!

A japán-cseh kettős 8-8-ra alakította az állást, majd 9-8-nál és 10-9-nél két meccslabdát hárított. Sőt! Date-Krumm és Pliskova 11-10-re fordított, adogatott a továbbjutásért. De Timi és Kristina Mladenovic fogadóként két labdamenetet nyert, majd adogatóként lezárta a mérkőzést.

A magyar-francia kettős következő ellenfele egy orosz duó lesz.

A 27 éves Alla Kudrjavceva 19. helyen áll párosban a világranglistán, karrierje legjobbjaként 15. (2014. szeptember 8.) volt. Pályafutása során 8 WTA- és 13 ITF-versenyt nyert párosban. Az Australian Openen 2012-ben, Wimbledonban pedig 2014-ben volt negyeddöntős. Utóbbi Grand Slam-versenyen a legjobb nyolc között Kudrjavceva és Anastasia Rodionova 6:3, 3:6, 6:4-es vereséget szenvedett Timi és Kristina Mladenovic párosától.

Az orosz játékos idén negyeddöntős volt Brisbane-ben (társ: Alekszandra Panova, 1 millió dollár, kemény pálya) és Dohában (társ: Katarina Srebotnik, 731 000 dollár, kemény pálya), míg Dubajban (társ: Pavljucsenkova, 2 513 000 dollár, kemény pálya) elődöntőt játszott.

A 23 éves Pavljucsenkova 36. a világranglistán ebben a műfajban. Pályafutása legjobbjaként 21. (2013. szeptember 16.) volt. Eddig 4 WTA- és 8 ITF-versenyt nyert párosban. Az Australian Openen és a Roland Garroson 2013-ban, míg Wimbledonban 2014-ben volt negyeddöntős.