2020-02-22 – A magyar játékos brékelőnyben volt a második szett elején.

QATAR TOTAL OPEN (3 240 445 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ
Kateřina Siniaková (cseh, 1.)-Babos Tímea (12.) 6:3, 6:4

A mérkőzés 1 óra 13 percig tartott Dohában.

A 34 perces első játszma harmadik gémjében a világranglistán 58. Siniaková 30-ra nyerte el ellenfele adogatását, majd biztosan őrizte előnyét. A cseh játékos simán hozta a szerváit, majd 5:3 után összesen öt játszmalabdához jutott fogadóként. Timi hárított négy lehetőséget, sajnos az utolsót már nem tudta megvédeni.

A második szettet jól kezdte a magyar játékos. Timi a harmadik gémet 40-30-ról nyerte fogadóként, így 2:1-re vezetett. Sajnos ezután Siniaková csak egy labdamenetet veszített fogadóként, majd 5:4-ig mindketten biztosan hozták adogatásaikat.

Ekkor Timi 40-15-re is vezetett, de végül elveszítette a szervagémet, így a mérkőzést is.

A magyar játékos párosban 2. kiemelt Kristina Mladenovic oldalán. Timi és társa erőnyerő az első fordulóban Dohában.