Doha: vereség a párosverseny elődöntőjében

2020-02-27 – Döntő rövidítés után győzött a 6. helyen kiemelt Dabrowski és Osztapenko.

QATAR TOTAL OPEN 2020 (3 240 455 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, ELŐDÖNTŐ
Gabriela Dabrowski, Jelena Osztapenko (kanadai, lett, 6.)-Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.) 6:4, 1:6, 10-7

A mérkőzés 1 óra 21 percig tartott Dohában.

Nagyszerűen kezdte a 39 perces első játszmát a kanadai-lett kettős: először 30-ra, majd 40-re (40-30-ról) nyerte el ellenfele adogatását, közben 15-re hozta saját szerváját. A negyedik gémben a magyar-francia páros két brékesélyhez jutott, de egyiket sem tudta kihasználni.

Sajnos a következő szervajátékot is elveszítette Timi és Kristina Mladenovic, ezúttal 40-15-ről…Ekkor jött a nagy változás: a 2. helyen kiemelt kettős úgy nyerte el ellenfele adogatását, hogy 15-40 után 40-40-nél játszmalabdát hárított. A magyar-francia páros ezt követően simán hozta a szerváját, majd fogadóként 40-0-ra elhúzott. Dabrowski és Osztapenko ekkor három labdamenetet nyert, de végül nem tudta megvédeni a gémet, ismét szettlabdáról.

Timi és Kristina Mladenovic a következő gémben is megvédte adogatását, de a következő játékot 30-0-s előnyről vesztette el. Így lezárult a nyitó felvonás.

A 29 perces második játszma nyitó gémjét 40-re nyerte Timi és Kiki, vagyis bréklabdát hárított. Majd a következő játékban úgy brékelt a magyar-francia páros, hogy 40-15 is volt az eredmény. A folytatásban mindkét páros keményen ügyelt a szervákra, majd a hatodik gémet úgy nyerte fogadóként Timi és Kiki, hogy az ellenfél ekkor is vezetett 40-15-re.

A következő játékban a magyar-francia páros vezetett 40-15-re, a második játszmalabdát használta ki.

Sajnos a döntő rövidítés csak az elején alakult szorosan. Dabrowski és Osztapenko kétszer is vezetett fogadóponttal, majd 4-4 után sorozatban négy labdamenetet nyert, majd 9-5-re is vezetett. Timi és Kiki még feljött 9-7-re, de az újabb mérkőzéslabdát már kihasználta az ellenfél.