Doha: nehéz meccs és győzelem párosban

Melbourne, 2018. január 23. Babos Tímea (j) és a francia Kristina Mladenovic a cseh Andrea Sestini Hlavackova és a tajvani Csan Latisha kettős elleni mérkőzésen az ausztrál nyílt teniszbajnokság női párosának negyeddöntőjében Melbourne-ben 2018. január 23-án. (MTI/AP/Ng Han Guan)

2018-02-15 – A magyar-francia kettős megőrizte veretlenségét az idei szezonban.

QATAR TOTAL OPEN (2 897 250 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, 2. FORDULÓ
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 4.)-Veronika Kudermetova, Alla Kudrjavceva (orosz) 6:7 (1-7), 6:4, 10-8

A mérkőzés 1 óra 33 percig tartott Dohában.

Az Australian Open-győztes magyar-francia kettős jól kezdte idei második közös versenyét, a 45 perces nyitó szettben 2:1 után simán elnyerte ellenfele adogatását. Az orosz páros ezután sorozatban négy gémet hozott, 15-re, majd 40-re brékelt.

Timi és Mladenovic egyenlített 5:5-re, majd hamarosan jött a tie-break. Kudermetova és Kudrjavceva nagyszerűen adogatott és fogadott, magabiztosan zárta le a nyitó felvonást.

A 38 perces második szettben Timi és Mladenovic 2:2 után brékelt 30-ra, majd 30-40-ről mentette meg a szerváját. A végén 5:4 után a magyar-francia páros 15-re hozta adogatását.

A meccset eldöntő rövidítésben Timi és Mladenovic 3-1-re is vezetett, de 7-7-nél még minden nyitott volt. Végül a magyar-francia kettős egy újabb minibrék után 9-7-re is vezetett, végül a második meccslabdát használta ki.

Timi és Kristina Mladenovic ellenfele a pénteki negyeddöntőben Andreja Klepač és María José Martínez Sánchez lesz.

Az 1986. március 13.-án született Klepač 25. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 23 (2016.január 11.) volt. Eddig 5 WTA- és 13 ITF-versenyt nyert ebben a műfajban.

Az  1982. augusztus 12.-én született Martínez Sánchez szintén a 25. helyen áll a világranglistán, karrierje legjobbjaként 4. (2010. július 5.) volt. Eddig 18 WTA- és 22 ITF-versenyt nyert párosban. A Roland Garroson 2010-ben és 2012-ben, míg a US Openen 2012-ben volt elődöntős. A 2009-es szezonban Nuria Llagostera Vives oldalán megnyerte a WTA-világbajnokságot.