Doha: nagy fordítás párosban

2020-02-25 – A magyar-francia kettős szett- és brékhátrányból jött vissza, a match tie-breaket 2-6-ról nyerte meg.

QATAR TOTAL OPEN 2020 (3 240 455 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, 2. FORDULÓ
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)-Lucie Hradecká, Andreja Klepač (cseh, szlovén) 4:6, 6:3, 10-6

A mérkőzés 1 óra 28 percig tartott Dohában.

Rendkívül tapasztalt és rutinos ellenfél állt a háló túloldalán: a világranglistán most 33. Lucie Hradecká kétszeres Grand Slam-győztes, olimpiai ezüstérmes és WTA Finals-döntős női párosban, mindannyiszor Andrea Hlavačková oldalán. A 31. Andreja Klepač pedig csak Wimbledonban nem volt még negyeddöntős.

A cseh-szlovén kettős alaposan meglepte a 37 perces első játszmában a világranglistán újra 3. magyar játékost és ismét világelső francia társát. Hradecká és Klepač úgy húzott el 5:1-re, hogy nagyon simán nyerte adogatásait, emellett pedig brékelt 40-re, majd 15-re. Ezután végre változott a mérkőzés forgatókönyve.

Timi és Kiki Mladenovic 5:2-t követően 30-ra nyerte el ellenfele adogatását, majd 15-40-ről, három szettlabdáról hozta sajátját. Sajnos az egyenlítésre nem volt esély, az ellenfél 15-re szerválta ki a nyitó felvonást.

A 40 perces második játszma sem indult jól…Hradecká és Klepač a harmadik gémben fogadóként húzott el 40-0-ra, végül a negyedik esélyt használta ki. A cseh-szlovén páros a saját gémet is 40-re nyerte, így 3:1-re vezetett.

Ekkor jött a nagy fordulat! Timi és Kiki a hatodik játékban brékelt 40-re, majd 4:3 után 30-ra brékelt. A magyar-francia kettős a következő gémet 40-15 után 40-re hozta, jöhetett a döntő tie-break.

A rövidítés eleje egyértelműen az ellenfélé volt: Hradecká és Klepač két fogadóponttal és a megnyert szervákkal 6-2-re elhúzott. Ekkor viszont jött a hatalmas fordítás. Az elmúlt hónapokban számos alkalommal mutatta meg Timi és Kiki, számukra nincs lehetetlen és elveszett helyzet párosban! Ezúttal is így történt! A magyar-francia kettős sorozatban 8 (!) labdamenetet nyert, négyszer brékelt, így megnyerte a dohai mérkőzést.

Timi és Kristina Mladenovic ellenfele a negyeddöntőben az 5. helyen kiemelt Hszü Ji-fan és Nicole Melichar lesz.

Az 1988. augusztus 8.-án született kínai játékos 8. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 7. (2020. január 13.) volt. Hszü eddig 9 WTA Tour-, 1 WTA125-ös és 21 ITF-versenyt nyert párosban. Tavaly döntőt játszott Wimbledonban a kanadai Gabriela Dabrowski oldalán.

Az 1993. július 29.-én született amerikai játékos 18. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 12. (2019. február 18.) volt. Melichar eddig 6 WTA Tour, 1 WTA-125-ös és 7 ITF-versenyt nyert párosban. A 2018-as szezonban döntős volt Wimbledonban a cseh Květa Peschke oldalán.