Doha: jó kezdés párosban

2016-02-21 – Simán győzött a 6. helyen kiemelt magyar-német duó.

QATAR TOTAL OPEN (2 818 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, 1. FORDULÓ
Babos Tímea, Julia Görges (magyar, német, 6.)-Liang Csen, Vang Ja-fan (kínai) 6:3, 6:4

A Dubaiban elődöntős magyar-német kettős magabiztos győzelemmel kezdett Katarban. Igaz mindkét játszmában előfordult, hogy az ellenfél vissza tudott picit kapaszkodni a mérkőzésbe.

A 27 perces első játszmában Timi és Görges 2:1 után nyerte el először a kínai duó adogatását, de utána 15-re elveszítette a sajátját. A hatodik gémben a magyar-német páros két bréklabdához jutott, de egyiket sem tudta kihasználni.

A nyolcadik gémben aztán Timi és Görges brékelt 15-re, majd 0-ra szerválta ki a szettet.

A második játszmában a 6. helyen kiemelt kettős úgy húzott el 5:1-re, hogy 30-ra (2:1), majd 15-re (4:1) nyerte el a kínai páros adogatását. Közben pedig két bréklabdát hárított.

Timi és Görges 5:1-nél fogadóként jutott először meccslabdához, de végül a tízedik játékban zárta le a találkozót. Timi és Görges 40-0 után, végül a negyedik meccslabdát értékesítette.

A magyar-német kettős ellenfele az Onsz Dzsabúr-Olla Murad (tunéziai, katari) vagy a Petra Kvitova-Barbora Strycova (cseh) duó lesz.