Doha: búcsú egyesben a főtáblán

2020-02-24 – A világranglistán 32. Julija Putyinceva ellenfele eredetileg Anasztaszija Pavljucsenkova lett volna.

QATAR TOTAL OPEN 2020 (3 240 445 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 1. FORDULÓ
Julia Putyinceva (kazah)-Babos Tímea 6:3, 6:4

A mérkőzés 1 óra 26 percig tartott Dohában.

A magyar játékos az utolsó pillanatban került be a főtábla műsorába, miután az orosz Anasztaszija Pavljucsenkova combsérülés miatt visszalépett.

A 40 perces első játszmában Putyinceva úgy vezetett 5:0-ra, hogy 15-re, majd nagy csatában 40-re nyerte el ellenfele adogatását. A negyedik gémben a magyar játékos 0-40-ről még egyenlített, de nem tudta megmenteni a szerváját.

Aztán a hatodik játéktól megváltozott a mérkőzés. Timi nagy akarattal, 40-re hozta az adogatását, majd szettlabdáról brékelte Putyincevát. Utána a magyar játékos 0-ra nyerte saját gémjét, majd fogadóként vezetett 30-0-ra. Sajnos a végén Putyinceva fordított.

A második szett még fordulatosabb és szorosabb volt. Timi kétszer nyerte el ellenfele szerváját, 2:0-ra és 3:1-re is vezetett. Putyinceva azonban mindkétszer visszabrékelt, majd a hatodik gémben hárított két fogadóelőnyt.

Sajnos 4:4 után Timi elveszítette adogatását 30-ra, a következő és egyben utolsó gémet pedig 15-30-ról nyerte Putyinceva.