Csodálatos névnapi diadal a gifui elődöntőben

2014-05-03 – Timi két szettben nyert a címvédő An-Sophie Mestach ellen, így bejutott a döntőbe a 75 000 dolláros gifui ITF-versenyen!

A mérkőzés 1 óra 30 percig tartott. A 2. helyen kiemelt magyar játékos ellenfele a fináléban az orosz Jekatyerina Bicskova lesz.

KANGAROO CUP INTERNATIONAL LADIES OPEN TENNIS 2014 (75 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, ELŐDÖNTŐ
Babos Tímea (2.) – An-Sophie Mestach (belga, 3.) 6:2, 7:5

„Végre egy döntő megint! Nagyon jól játszottam, annak ellenére, hogy nehéz körülmények voltak. Hatalmas szél volt, de jobban használtam, mint az ellenfél. Sajnos, amikor a meccsért szerváltam, volt egy kis megingás. De ami a lényeg, és ami fontos, hogy sikerült visszajönnöm, és két szettben befejezni a mérkőzést! Szép kis névnapi ajándék” – nyilatkozta boldogan Timi.

A 32 perces első szett csak 2:2-ig alakult szorosan. A 20 éves magyar játékos nagyon jól adogatott, majd 3:2-nél elnyerte ellenfele szerváját. Mestach küszködött, ezt mutatja, hogy 5:2-nél 40-15-ről sem tudta megnyerni adogatását. Timi azonnal kihasználta esélyét, így viszonylag gyorsan jutott játszmaelőnyhöz.

A második szett már sokkal szorosabban és izgalmasabban alakult. A magyar játékos ugyan 2:1-nél újra elnyerte ellenfele szerváját, de a brékelőnyt nem tudta megőrizni. De 3:2 után újra elnyerte Mestach szerváját, majd 5:2-re elhúzott.

Ekkor jöttek a nagy izgalmak! A címvédő ugyanis a következő két gémet – először adogatóként, majd fogadóként – egyformán 40-40 után nyerte meg. Majd 5:4-nél a belga játékos meccslabdákat hárított! Úgy tűnt, Mestach irányít, de szerencsére nem így történt!

Timi a következő két gémben összesen egy labdamenetet veszített, fogadóként 0-ra brékelt. Így bejutott a vasárnapi döntőbe!

A döntőben Jekatyerina Bicskova lesz a 20 éves magyar játékos ellenfele. Az orosz teniszező a legjobb négy között 7:5, 6:3-ra nyert az ausztrál Jarmila Gajdosova ellen.

A 28 éves Bicskova a 207. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 66. volt (2006. február 20.). Karrierje során 10 ITF-versenyt nyert egyesben, legutóbb idén februárban Nottinghamben (25 000 dollár). Nemrég negyeddöntős volt az üzbegisztáni Karsziban (25 000 dollár).

TIMI EDDIGI DÖNTŐI ITF-VERSENYEKEN (EGYES)
IDŐPONT HELYSZÍN FELÜLET ELLENFÉL EREDMÉNY
2009.05.03. Bournemouth (Anglia) Salak Svenja WEIDEMANN (német) 6:4, 3:6, 4:6
2009.05.10. Edinburgh (Skócia) Salak Naomi BROADY (brit) 6:4, 6:7 (3-7), 7:6 (10-8)
2009.07.12. Felixstowe (Anglia) Anna SMITH (brit) 5:7, 6:3, 4:6
2009.11.08. Sunderland (Anglia) Kemény pálya Matea MEZAK (horvát) 7:6 (7-6), 6:4
2009.11.14. Jersey (Egyesült Királyság) Kemény pálya Matea MEZAK (horvát) 2:6, 3:6
2010.05.09. Edinburgh (Skócia) Salak Tara MOORE (brit) 6:2, 6:2
2010.06.13. Budapest (Magyarország) Salak Mathilde JOHANSSON (francia) 7:6 (7-4), 1:6, 0:6
2010.07.17. Woking (Anglia) Kemény pálya Katie OBRIEN (brit) 7:5, 6:4
2010.12.05. Bendigo (Ausztrália) Kemény pálya Elitsza KOSZTOVA (bolgár) 3:6, 6:3, 7:5
2011.06.18. Asztana (Kazahsztán) Kemény pálya Tadeja MAJERIČ (horvát) 6:0, 6:2
2011.07.03. Stuttgart-Vaihingen (Németország) Salak Korina PERKOVIC (német) 1:6, 6:2, 6:3
2011.10.30. Saguenay (Kanada) Kemény pálya (fedett) Julia BOSERUP (amerikai) 7:6 (9-7), 6:3
2011.11.27. Helsinki (Finnország) Kemény pálya (fedett) Jana ČEPELOVÁ (szlovák) 6:3, 6:1
2012.01.08. Csüancsou (Kína) Kemény pálya DATE-KRUMM Kimiko (japán) 3:6, 3:6
2013.05.11. Johannesburg (Dél-Afrika) Kemény pálya Chanel SIMMONDS (dél-afrikai) 6:7 (3-7), 6:4, 6:1
2013.08.03. Doneck (Ukrajna) Kemény pálya Jelina SZVITOLINA (ukrán) 6:3, 2:6, 6:7 (9-11)
2013.11.03. Toronto (Kanada) Kemény pálya (fedett) Victoria DUVAL (amerikai) 5:7-nél Babos Tímea feladta