Cincinnati: kiváló kezdés párosban

2014-08-13 – Timi és Kristina Mladenovic két játszmában nyert a Julia Görges – Anna-Lena Grönefeld kettős ellen a párostorna első fordulójában.

A mérkőzés 58 percig tartott. A magyar-francia duó következő ellenfele a Klaudia Jans-Ignacik – Karolina Pliskova páros lesz.

WESTERN & SOUTHERN OPEN (2 567 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, 1. FORDULÓ
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 6.)-Julia Görges, Anna-Lena Grönefeld (német) 6:2, 6:3

A wimbledoni döntős magyar-francia kettőst a 6. helyen emelték ki, ehhez képest az angliai Grand Slam-versenyen a legjobb nyolcig menetelő párost kellett legyőzni. Görges 32., míg a vegyespárosban kétszeres Grand Slam-bajnok Grönefeld 23. a legfrissebb világranglistán.

Timi és Mladenovic azonban egy néhány perces időszakot leszámítva uralta a mérkőzést! A magyar-francia duó nagyon jól adogatott és fogadott, esélyt sem adott ellenfelének.

A 28 perces első szettben a wimbledoni döntős páros gyorsan elnyerte ellenfele adogatását, de a brékelőnyt ekkor még nem tudta megőrizni. Szerencsére Timi és Mladenovic 2:2 után sorozatban négy gémet nyert, 5:2-nél fogadóként nyerte meg a nyolcadik játékot, 30-ra.

A második játszma elején a magyar-francia kettős ismét elnyerte ellenfele szerváját, 3:1 után pedig labdamenetet sem veszítve őrizte meg a brékelőnyt. Ezután Görges és Grönefeld ugyan nyert két játékot, de bréklabdához már nem jutott. Az utolsó gémet 15-re nyerte a magyar-francia duó.

Timi és Mladenovic következő ellenfele a Klaudia Jans-Ignacik – Karolina Pliskova kettős lesz.

A 29 éves lengyel játékos 81. a világranglistán, karrierje legjobbjaként 28. (2012. szeptember 10.) volt. Eddig 3 WTA- és 11 ITF-versenyt nyert párosban. Idén negyeddöntős volt Párizsban (710 000 dollár, társ: Raluca Olaru) és Rómában (2 628 800 dollár, társ: Casey Dellacqua). Acapulcóban (250 000 dollár, társ: Marina Zanevszka), Katowicében (250 000 dollár, társ: Olaru), Oeiras (250 000 dollár, társ: Zanevszka), Strasbourgban (250 000 dollár, társ: Olga Govorcova) és Isztambulban (250 000 dollár, társ: Janette Husarova) a legjobb négyis jutott.

A 22 éves Karolina Pliskova 47. a világranglistán párosban, ez eddigi legjobb helyezése. Karrierje során 3 WTA- és 6 ITF-versenyt nyert ebben a műfajban.

Idén elődöntős volt Aucklandben (250 000 dollár, társ: Kristyna Pliskova), Monterreyben (500 000 dollár, társ: Date-Krumm Kimiko). Nürnbergen (250 000 dollár, társ: Michaella Krajicek) és Bad Gasteinben (250 000 dollár, társ: Kristyna Pliskova) tornagyőzelmet ünnepelhetett. A wimbledoni első fordulóban Timi és Mladenovic 6:3, 6:7, 12:10-re győzött a Pliskova-testvérek ellen.