2022-04-21 – Három játszmában nyert a 6. helyen kiemelt olasz játékos.

WOMEN’S PRO EVENT AT THE BOARS HEAD RESORT (60 000 DOLLÁR, SALAK), EGYES, 2. FORDULÓ
Lucrezia Stefanini (olasz, 6.)-Babos Tímea 3:6, 6:1, 6:1

A mérkőzés 2 óra 11 percig tartott Charlottesville-ben.

A 46 perces első játszmában még Timi volt a határozottabb adogatóként és fogadóként. Már a nyitó gémben fogadóelőnyhöz jutott, majd 3:3-ig kétszer (0-ra és 30) elnyerte ellenfele adogatását. Stefanini eddig tartotta a lépést, miután 0-ra és 30-ra vette el a magyar játékos szerváját.

Timi a folytatásban kétszer brékelt 30, saját adogatását pedig 40-re hozta, így meg is nyerte a nyitó felvonást.

A 40 perces második szett eleje mindent megváltoztatott…Az első három gémet a fogadó nyerte, majd 1:2-t követően Timi összesen három bréklabdához jutott. Stefanini valamennyi alkalommal egyenlített, végül hozta a szerváját,majd újabb két brékkel a játszmát is.

A harmadik szett nyitányaként Timi újra elnyerte az olasz játékos adogatását, majd saját szervájánál 15-40-ről jutott el kétszer is a gémlabdáig. Sajnos Stefanini végül brékelt, utána pedig úgy nyert öt játékos, hogy a következő két adogatásánál összesen öt (2 + 3) bréklabdát hárított, 3:1 után 0-40-ről mentette meg az adogatását. Stefanini kétszer brékelt, 15-re és 40-re, majd 5:1-et követően 15-re nyerte az utolsó játékot.