2021-04-05 – A második játszmában Timi 4:0-ra, majd 5:3-ra is vezetett, de végül Bouzková örülhetett.

VOLVO  CAR OPEN (565 530 DOLLÁR ÖSSZDÍJAZÁS, ZÖLD SALAK), EGYES, 1. FORDULÓ
Marie Bouzková (cseh, 17.)-Babos Tímea 6:2, 7:5

A mérkőzés 1 óra 44 percig tartott Charlestonban.

A 40 perces első szett harmadik gémjében Bouzková három bréklabdát hárított, ez pedig döntőnek bizonyult. A cseh játékos ezt követően 40-re nyerte el ellenfele adogatását, 40-30-ról. Majd 5:2-nél megismételte ugyanezt…

A második játszmát nagyszerűen kezdte Timi! Kétszer brékelt 30-ra és kétszer nyerte az adogatását, így elhúzott 4:0-ra. Ezután Bouzková feljött 4:3-ra, majd a magyar játékos hozta a szerváját. Sajnos 5:4 után Timi úgy veszítette el az adogatását, hogy 15-40-ről még egyenlített, de a harmadik bréklabdát már nem tudta hárítani.

Aztán már Bouzková vezetett 6:5-re, amikor jött egy drámai, negyedórás játék. Timi 15-40 után remek megoldásokkal hárított összesen négy meccslabdát, de sajnos nem tudta kihasználni az adogatóesélyeket. Végül Bouzková ötödszörre is mérkőzéslabdához jutott és ezzel már élni tudott egy pontos rövidítéssel.