2022.04-25 – Szuper-rövidítés utén jutott tovább az amerikai Elizabeth Halbauer.

LTP 100 (100 000 DOLLÁR, SALAK), EGYES, SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ
Elizabeth Halbauer (amerikai)-Babos Tímea (3.) 6:3, 4:6, 10-8

A mérkőzés 2 óra 11 percig tartott Charlestonban.

A nyitó játszma első részében Timi volt a pontosabb. A magyar játékos a második gémben 15-40-ről hozta az adogatását, utána brékelt 30, majd vezetett 3:1. Sajnos ekkor jött a nagy fordulat. Halbauer sorozatban öt játékot nyert, 30-ra és 40-re vette el ellenfele szerváját. A szett lezárásaként 40-re védte meg saját adogatását.

A második felvonás kétharmadáig is az amerikai játékos volt a pontosabb. Első brékelőnyét (2:1) még azonnal elveszítette, de 2:2 után újra elnyerte ellenfele szerváját. Ezután viszont Timi percei következtek.

A magyar játékos simán nyerte következő két adogatását és fogadóként is eredményes volt. Először 3:4 után a negyedik, majd 5:4-et követően a második bréklabdáját használta ki. Így 1-1-re módosult a megnyert játszmák eredménye.

Sajnos a szuper-rövidítésre ismét fordult a kocka. Halbauer azonnal fogadópontot nyert, majd 3-3 után ismét pontosabb volt. Timi ugyan feljött 5-9-ről 8-9-re, de ellenfele lezárta a mérkőzést.