Búcsú párosban

2012-12-30 – Babos Tímea és Mandy Minella az első fordulóban vereséget szenvedett az 500 000 dollár összdíjazású sencseni versenyen.

A magyar-luxemburgi kettős 1 óra 38 perc alatt szenvedett vereséget a tajvani Hszie-testvérektől.

SHENZHEN LONGGANG GEMDALE OPEN (500 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, 1. FORDULÓ
Hszie Szu-vej, Hszie Su-jing (tajvani)-Babos Tímea, Mandy Minella (magyar, luxemburgi, 4.) 7:6 (7-3), 7:6 (11-9)

A rendkívül szoros első szettben Timiék játszottak jobban, de a fontos pontokat nem tudták megnyerni. A magyar-luxemburgi kettős összesen hét bréklabdához jutott, de egyszer sem tudott élni a lehetőséggel. A tajvaniak kétszer álltak ilyen esély előtt, de ők sem használták ezt ki.

A rövidítéssel aztán a Hszie-testvérek olyan lendületbe jöttek, hogy a második játszmában 5.1-re elhúztak. Timi és Minella azonban nem adta fel, meccslabdákat hárítva kétszer elnyerte ellenfele adogatását (5:5).  majd újra következett a rövidítés.

A tie-breakben aztán Timiék 1-2-ről fordítottak 6-3-ra, de végül 5 szettlabda sem bizonyult elégnek az egyenlítéshez.