Birmingham: vereség egyesben a nyitó körben

2018-06-19 – A világranglistán 30. román játékos az első és a harmadik szettben összesen ötször brékelt.

NATURE VALLEY CLASSIC (871 028 DOLLÁR, FŰ), EGYES, 1. FORDULÓ
Mihaela Buzărnescu (román)-Babos Tímea 6:3, 4:6, 6:0

A mérkőzés 1 óra 40 percig tartott Birminghamben.

A múlt héten Nottinghamben negyeddöntős, a világranglistán 30. román játékos az első és a harmadik szettben is sokkal jobban fogadott, ez pedig elegendőnek bizonyult a győzelemhez.

A 31 perces nyitó felvonásban Buzărnescu 1:1 után 30-ra nyerte el ellenfele adogatását, majd a kilencedik gémben is csak két labdamenetet veszített fogadóként.

Timi a második játszmában már sokkal jobban figyelt a szerváira. A magyar játékos az ötödik gémben jutott először bréklabdához, de azt az esélyt még nem tudta kihasználni. Aztán a hetedik játékban végre megtört a jég! Timi fogadóként nem veszített labdamenetet, 5:4 után a szettért adogatott. Buzărnescu három bréklabdához (0-40) jutott, de a magyar játékos végül lezárta a második felvonást!

Sajnos a döntő szett nagy változást hozott. Timi a második gémben 40-15 után veszítette el a szerváját, majd 0:3 után csak két labdamenetet nyert adogatóként… Buzărnescu hamarosan már 5:0-ra vezetett, majd a következő gémet fogadóként nyerte 40-30-ról …

Timi párosban negyeddöntős Kristina Mladenovic oldalán: az 1. helyen kiemelt magyar-francia kettős következő ellenfele Vania King és Katarina Srebotnik lesz.

Az 1989. február 3.-án született amerikai játékos 53. helyen áll párosban a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 3. (2011. június 6.) volt. King eddig 15 WTA- és 4 ITF-versenyt nyert női párosban, 2010-ben a kazah Jaroszlava Svedova oldalán veretlen maradt Wimbledonban és a US Openen.

Az 1981. március 12.-én született szlovén játékos 29. helyen áll a világranglistán, karrierje legjobbjaként 1. (2011. július 4.) volt. Srebotnik eddig 39 WTA- és 19 ITF-versenyt nyert ebben a műfajban. Pályafutása során 5 alkalommal jutott Grand Slam-versenyen döntőbe női párosban: 2011-ben Kveta Peschke oldalán veretlen maradt Wimbledonban.