Belgrád: magabiztos győzelem a negyeddöntőben

2021-05-19 – Timi és Vera Zvonarjova ismét két szettben jutott tovább.

SERBIA LADIES OPEN (250 000 DOLLÁR, SALAK), PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ:
Babos Tímea, Vera Zvonarjova (magyar, orosz, 2.)-Natelja Dzsalamidze, Irina Hromacseva (orosz) 6:1, 6:4

A mérkőzés 1 óra 10 percig tartott Belgrádban.

A 27 perces első játszmában a magyar-orosz kettős 1:1 után sorozatban öt gémet nyert. Timi és társa kétszer brékelt 30-ra, majd 5:1-et követően 40-re hozta az adogatását.

A második szett már jóval szorosabb és fordulatosabb volt. Timi és Vera Zvonarjova 2:0-ra is vezetett, majd az ellenfél brékelt 30-ra. Aztán 2:2 után a 2. helyen kiemelt kettős újabb fogadójátékot nyert, most 40-re. Hamarosann 4:2 lett az eredmény, amikor eső miatt félbeszakadt a negyeddöntő.

A kora esti folytatásban Timi és Vera Zvonarjova simán megőrizte a brékelőnyt, így bejutottak a négy közé.

A magyar-orosz páros ellenfele az elődöntőben a 4. helyen kiemelt, szerb Alekszandra Krunics (WTA-64.) és Nyina Sztojanovics (WTA-58.) lesz.