2022-11-04 – Timi két szoros szettben nyert, így negyeddöntős.

BARRANQUILLA OPEN (60 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 3. FORDULÓ
Babos Tímea (13.)-Raveena Kingsley (amerikai) 7:5, 7:6 (7-5)

A mérkőzés 2 óra 24 percig tartott.

A 71 perces első játszma nyitányaként Timi 15-40-ről mentette meg az adogatását, majd brékelt 40-re. A magyar játékos ezután 3:0-ra is vezetett, a következő percekben viszont Kingsley volt a pontosabb, 3:3-nál beérte ellenfelét, miután az ötödik gémet 15-re nyerte fogadóként.

A folytatás kiegyenlített volt, a szett hajrájában viszont Timi volt a jobb, 6:5 után 15-re nyerte el ellenfele adogatását.

A második szettben mindkét játékos hatékonyan adogatott: a rövidítésig Timi 2, míg Kingsley 1 bréklabdát hárított, utóbbi egyben mérkőzéslabda is volt. A tie-breakben a magyar játékos háromszor került hátrányba minibrékkel, de mindig azonnal egyenlített, majd 5-5 után lezárta a meccset.

A legjobb nyolc között Timi ellenfele a 11. helyen kiemelt német Lena Papadakis (WTA-281.) lesz.