Az Év Sportolója 2016: Timi is a jelöltek között

06

2016-12-16 – Valamennyi kategóriában tíz jelölt közül választhatnak a sportújságírók.

A MAGYAR SPORTÚJSÁGÍRÓK SZÖVETSÉGÉNEK BESZÁMOLÓJA (KATTINTS!)

A Magyar Sportújságírók Szövetsége pénteken nyilvánosságra hozta a jelöltek névsorát az Év Sportolója elnevezésű díjra. Valamennyi kategóriában tíz-tíz sportoló, edző és csapat került a listára.

A nők között Timi is bekerült a jelöltek közé! A 23 éves játékos idén ismét döntős volt – 2014 után – női párosban Wimbledonban, másodszor vehetett részt – most Jaroszlava Svedova oldalán – a női párosok között a WTA Finals elnevezésű, év végi csúcsversenyen. Szintén másodszor játszott egyesben és párosban az Olimpián.

Timi egyesben hatszor javított karriercsúcsot a világranglistán, legjobbjaként 25. helyen állt. Döntős volt Florianopolisban, pályára lépett a WTA Elite Trophyn is.

Párosban döntős volt – Svedovával – Miamiban és Wimbledonban, valamint – Jani Rékával – Florianopolisban.

Az M4 Sport – Az Év Sportolója Gála 2017. január 12-én, csütörtökön 19.30 órától kezdődik a Nemzeti Színházban.

A tízes listák:

Az Év női sportolója:
Babos Tímea, teniszező, párosban döntős volt Wimbledonban, indulhatott a páros vb-n, egyéniben a US Openen a harmadik körig jutott, 25. is volt a világranglistán
Csay Renáta, maratoni kajakos, egyéniben és párosban világbajnok, 18 aranyérmével szakága legeredményesebb versenyzője
Fegyverneky Zsófia, kosárlabdázó, vezéregyénisége volt  az Eb-re kijutó válogatottnak
Hosszú Katinka, úszó. háromszoros olimpiai bajnok, olimpiai ezüstérmes; a rövid pályás vb-n hét arany-, két ezüstérmet nyert; négyszeres  (három egyéni, egy váltó) Európa-bajnok
Kapás Boglárka, úszó, olimpiai bronzérmes; négyszeres (három egyéni, egy váltó) Európa-bajnok
Kozák Danuta, kajakos, háromszoros olimpiai és Európa-bajnok (egyéni, kettes, négyes)
Márton Anita, súlylökő, olimpiai bronzérmes, fedett pályás vb-2.
szabadtéri Eb-2.
Miklós Edit, alpesi síelő, harmadik lett a Világkupa-sorozat lesiklóversenyén a kanadai Lake Louise-ban
Szabó Gabriella, kajakos, kétszeres olimpiai és Európa-bajnok (kettes, négyes)
Szász Emese, párbajtőrvívó, olimpiai bajnok

Az Év férfi sportolója:
Baji Balázs, gátfutó, Eb-ezüstérmes
Cseh László, úszó, olimpiai ezüstérmes, kétszeres Európa-bajnok
Gera Zoltán, labdarúgó, remekül játszott az Eb-n, a portugáloknak lőtt gólja lett a kontinenstorna legszebbje
Hanga Ádám, kosárlabdázó az Eb-re kijutó magyar válogatott vezéregyénisége,
spanyol klubcsapatával negyedik lett az Euroligában
Imre Géza, párbajtőrvívó, olimpiai ezüstérmes egyéniben, csapatban bronzot nyert
Kenderesi Tamás, úszó, olimpiai és Európa-bajnoki bronzérmes
Liu Shaolin Sándor, rövid pályás gyorskorcsolyázó,  világbajnok,  négyszeres Európa-bajnok, váltóban Eb-ezüst
Lőrincz Viktor, birkózó, ötödik lett az olimpián, a bírók intézték el, hogy nem lett bronzérmes