AO Open 2014: Timi és Martic nyerte a krimit

2014-01-17 – Timi és Petra Martic három játszmás mérkőzésen, 2 óra 8 perc alatt legyőzte a Dominika Cibulkova-Yanina Wickmayer kettőst a párostorna első fordulójában.

A magyar-horvát duó következő ellenfele a tavalyi döntős Ashley Barty-Casey Dellacqua páros lesz az Australian Openen.

AUSTRALIAN OPEN (MELBOURNE, GRAND SLAM-VERSENY, KEMÉNY PÁLYA), NŐI PÁROS, 1. FORDULÓ
Babos Tímea, Petra Martic (magyar, horvát)- Dominika Cibulkova, Yanina Wickmayer (szlovák, belga) 6:4, 3:6, 7:5

„Örülök ennek a mai párosnak! Nagyon nehezen kezdődött a meccs…A partnerem izgult, benne lehetett az egyéni vereség…De próbáltuk élvezni csak a játékot és ez bevált, sikerült fordítani. Aztán a második szettben mi kevésbé játszottunk jól, az ellenfél annál inkább. Végül jöhetett a mindent eldöntő harmadik szett, amiben viszont újra mosolygósan játszottunk. Ennek meg is lett az eredménye. Boldog vagyok, hogy továbbjutottunk! Gyűjtögethetem tovább a pontjaimat és mégiscsak egy Grand Slamen sikerült meccset nyerni “ – nyilatkozta Timi a mérkőzést követően.

Timi és társa sem nyert egyesben az első fordulóban, de azért nagy különbség volt kettejük teljesítménye között…A magyar játékos három szettben veszített Anna Karolina Schmiedlovával szemben, míg Martic gémet sem nyert Annika Beck ellen.

A párosmeccs 40 perces első játszmáját nagyon rosszul kezdte a magyar-horvát duó…A Cibulkova-Wickmayer kettős pillanatok alatt elhúzott 3:0-ra, esélyt sem adott az ellenfélnek. Timi és Martic ekkor talált rá a ritmusra, 15-re, majd 40-re brékelte a riválist, 5:3-ra elhúzott! A szlovák-belga páros szépített 5:4-re, de utána jött egy sima gém Timiéktől 15-re, befejeződött a nyitó felvonás.

A második szett első játékában a magyar-horvát kettős újra elnyerte ellenfele szerváját, de ezután váratlanul három gémet veszített sorozatban…Timi és Martic ekkor újra brékelt, de 3:2 után újra elbukta adogatását, ez végzetesnek bizonyult. Cibulkova és Wickmayer ugyanis ezúttal már tartani tudta a brékelőnyt, 5:3-nál 15-re szerválta ki a játszmát.

Az 52 perces döntő szett elején, Timi és Martic 40-40 után hozta adogatását, majd ugyanilyen nagy csatában, 40-re vette el a rivális szerváját.  A magyar-horvát duó egészen 5:3-ig kiválóan adogatott, de sajnos ekkor nagyon simán, 15-re elveszítette a szerváját…

Cibulkova és Wickmayer hatalmas küzdelemben, 40-40 után, meccslabdát hárítva nyerte következő adogatását (5:5). Szerencsére ez sem zavarta meg Timit és Petra Marticot, jött egy sima gém adogatóként. Az utolsó játékban a magyar-horvát duó már 40-15-re is vezetett fogadóként, majd a harmadik mérkőzéslabdát már értékesítette bejutott a második fordulóba.

A következő körben a tavalyi döntős ausztrál kettős vár Timire és Petra Marticra. Egy évvel ezelőtt a fináléban Sara Errani és Roberta Vinci 6:2, 3:6, 6:2-re diadalmaskodott Ashley Barty és Casey Dellacqua ellen.

A mindössze 17 éves Barty 12. helyen áll párosban a világranglistán, ez karrierje eddigi legjobbja. A 2011-es wimbledoni juniortornán egyesben bajnok volt, a döntőben 7:5, 7:6-ra nyert az orosz Irina Kromacseva ellen.

Az ausztrál tini a 2013-as szezonban négy versenyen volt párosban finalista Dellacqua oldalán, Birminghamben 7:5, 6:4-es sikert ünnepelhetett Cara Black és Marina Erakovic (zimbabwei, új-zélandi) legyőzése után. A másik három döntőt ugyan nem nyerték meg az ausztrálok, de így is parádés volt a teljesítményük! Az Australian Open után ugyanis Wimbledonban és a US Openen is eljutottak az utolsó mérkőzésig. Angliában Hszie Szu-vej és Peng Suaj 7:6, 6:1-re, míg New Yorkban Andrea Hlavackova és Lucie Hradecka 6:7, 6:1, 6:4-re múlta felül az ausztrál duót.

A 28 éves Dellacqua 9. párosban a világranglistán, ez pályafutása legjobbja. 2008-ban Francesca Schiavone oldalán volt döntős női párosban a Roland Garroson, vagyis ebben a műfajban mind a négy Grand Slam-tornán volt már finalista. A 2011-es Roland Garroson pedig bajnok lett vegyespárosban az amerikai Scott Lipskyvel.

A rutinos ausztrál két WTA-versenyen volt bajnok női párosban, tavaly Birmingham mellett Pattaya Cityben a japán Date-Krumm Kimikóval ünnepelhetett.