AO 2019: meggyőző fordítás a rossz kezdés után

2019-01-19 – (Fotó: WTATENNIS.COM) Timi és Kristina Mladenovic az első szett után összesen egy játékot veszített.

AUSTRALIAN OPEN 2019 (GRAND SLAM-VERSENY, 60 500 000 AUSZTRÁL DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), NŐI PÁROS, 2. FORDULÓ
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.) – Han Hszin-jün, Darija Jurak (kínai, horvát) 2:6, 6:1, 6:0

A mérkőzés 1 óra 34 percig tartott Melbourne-ben.

Nagyon rosszul indult, nagyon jól és szépen végződött a címvédő páros idei második mérkőzése a 2019-es szezon első Grand Slam-versenyén!

A 36 perces első játszmában Han és Jurak kétszer nyerte el ellenfele adogatását, simán jutott szettelőnyhöz. A nyitó gémben a kínai-horvát kettős 15-40 után 30-ra brékelt, majd az ötödik játékban 40-30-ról nyerte el ellenfele adogatását. A következő szervagémet bréklabdáról mentette meg Han és Jurak.

Timi és Kristina Mladenovic a nyolcadik gémben 40-0-ra is vezetett fogadóként, majd 40-40 után volt egy újabb fogadóelőny. De ezt sem sikerült kihasználni, a kínai-horvát páros lezárta a nyitó felvonást.

A folytatás már gyökeresen másként alakult! A 2. helyen kiemelt magyar-francia kettős alaposan feljavult adogatóként és fogadóként is, 2:1 után megtörte ellenfelét. Timi és Kristina Mladenovic brékelt 30-ra, majd 4:1 után újra csak két labdamenetet veszített. Végül a bréklabdáról mentett szervagémmel sikerült lezárni a második játszmát.

A harmadik szett gyakorlatilag már az elején eldőlt. Timi és Kiki Mladenovic brékelt 15-re, majd 15-40-ről mentette meg a szerváját. Ezután a magyar-francia kettős 30-ra nyerte el ellenfele szerváját, 3:0 után pedig a következő két játékban csak egy labdamenetet veszített.

A magyar-francia kettős 5:0 után 40-30-ra is vezetett, végül a második mérkőzéslabdát használta ki.

Timi és Kristina Mladenovic ellenfele a legjobb 16 között a 13. helyen kiemelt Kirsten Flipkens és Johanna Larsson lesz.

Az 1986. január 10.-én született belga játékos 50. helyen áll párosban, karrierje legjobbjaként 34. (2018. április 16.) volt. Flipkens eddig 4 WTA Tour- és 1 ITF-versenyt nyert ebben a műfajban. Az Australian Openen 2016-ban is bejutott a 3. fordulóba. Pályafutása legjobb páros Grand Slam-eredményeként negyeddöntős volt tavaly a Roland Garroson.

Az 1988. augusztus 17.-én született svéd játékos 36. helyen áll párosban a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 20. (2017. október 30.) volt. Larsson eddig 13 WTA Tour- és 16 ITF-versenyt nyert ebben a műfajban. A 2017-es szezon végén döntős volt a holland Kiki Bertens oldalán a szingapúri WTA Finalsen, akkor Timi és a cseh Andrea Hlaváčková győzött. Larsson 2015-ben negyeddöntős volt az Australian Openen, ez a legjobb eredménye párosban, Melbourne-ben.