Antalya: sikeres kezdés párosban

2022-03-15 – Két szettben nyert Timi és Szapho Szakellaridi.

ANTALYA SERIES (25 000 DOLLÁR, SALAK), PÁROS, 1. FORDULÓ
Babos Tímea, Szapfo Szakellaridi (magyar, görög)-Nyigina Abduraimova, Kszenyija Laszkutova (üzbég, orosz) 6:1, 6:4

A mérkőzés 1 óra 5 percig tartott Antalyában.

A magyar-görög kettős végig nagyon hatékonyan adogatott, ez alapozta meg a győzelmet.

A 26 perces első játszmában Timi és társa a nyitó gémben 30-ra nyerte el ellenfele adogatását, majd biztosan őrizte előnyét. A magyar játékos és Szapfo Szakellaridi 3:1 után 40-re, majd 5:1-et követően ismét 30-ra brékelt.

A második szett már sokkal szorosabb volt, az ellenfél ugyanis alaposan feljavult. A két páros 3:3-ig biztosan nyerte adogatüjátékait, ekkor Timi és Szapfo Szakellaridi 30-40-ről hozta adogatását. A végén, 5:4 után a magyar-görög kettős fogadóként jutott mérkőzéslabdához és már az első esélyt kihasználta.