Adelaide: magabiztos rajt a selejtezőben

2020-01-11 – Timi a két szettben összesen négy játékot veszített.

ADELAIDE INTERNATIONAL (848 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ
Babos Tímea (8.)-Mirjam Björklund (svéd) 6:3, 6:1

A mérkőzés 1 óra 14 percig tartott.

Egy néhány perces szakaszt leszámítva a világranglistán 87. magyar játékos biztosan kontrollálta a mérkőzést, esélyt sem adott ellenfelének. A 39 perces első szett legelején Björklund 0-ra, míg Timi (3 gémlabdáról) 40-re veszíttte el az adogatását.

Aztán 2:2 után a 26 éves magyar játékos 30-ra brékelt, ezt az előnyét pedig meg is őrizte. Timi a kilencedik gémet fogadóként nyerte 40-re, lezárta a nyitó felvonást.

A második szett már simábban alakult. A magyar kiválóan adogatott és fogadóként is igen veszélyes volt. Timi 2:1 után 30-ra, majd 4:1-et követően 40-re vette el Björklund szerváját. Az utolsó gémet 30-ra nyerte a magyar játékos.

Timi 5 védhetetlen adogatást vágott a mérkőzésen. A 26 éves magyar játékos néhány nappal ezelőtt jelentette be, hogy az Adelaide-ben és az Australian Openen ütött ászainként 100 dollárral támogatja az ausztráliai tűzvény áldozatait. Michael Joyce edző és Maciej Ryszczuk fiziós 25-25 dollárt adományoz Timi védhetetlen ritörnjei után.

TIMI TEAM ❤ Australia!Every ace I hit during my Australian summer I will donate 100 $ for the bushfires!!!💪🏻🎾As my…

Közzétette: Timea Babos – 2020. január 5., vasárnap

Timi ellenfele, a főtáblára jutásért a világranglistán 79. Viktorija Golubic lesz. Az 1992. október 16.-án született svájci játékos karrierje legjobbjaként 51. (2017. április 3.) volt. Eddig 1 WTA Tour-, 1 WTA125-ös és 9 ITF-versenyt nyert egyesben.

A két játékos eddig kétszer találkozott: Timi 1:6, 6:4, 7:5-re győzött Katowicében, 2016-ban, majd 7:5, 5:7, 7:5-re múlta felül Golubicot a US Openen, 2017-ben.