Acapulco: vereség három szettben

2019-02-28 – A megnyert első játszma után Timi brékelőnyben volt a második szettben.

ABIERTO MEXICANO (250 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 2. FORDULÓ
Cseng Szaj-szaj (kínai, 7.)-Babos Tímea 4:6, 6:4, 6:3

A mérkőzés 2 óra 13 percig tartott Acapulcóban.

Timi nagyot küzdött a verseny 7. kiemeltje ellen, kevés hiányzott a továbbjutáshoz.

A 42 perces első szettben 3:3 után 40-re nyerte el ellenfele adogatását, de előnyét azonnal el is veszítette. Szerencsére ez nem törte meg a magyar játékost, aki 4:4 után brékelt 30-ra, majd 15-re kis is szerválta a nyitó felvonást.

A 41 perces második játszmában 3:3-ig mindkét játékos magabiztosan hozta adogatását, majd Timi magabiztosan, 15-re nyerte el ellenfele szerváját. Sajnos ekkor jött a fordulat. Cseng brékelt 30-ra, majd 15-re nyerte adogatását. Ezután sajnos a magyar játékos csak két labdamenetet nyert adogatóként, jöhetett a döntő szett.

A harmadik játszma elején Timi nagy esélyekhez jutott, de nem tudott élni a lehetőségekkel. A nyitó gémben 40-0-ra is vezetett fogadóként, de Cseng megmentette a szerváját. 1:1 után jött egy újabb ki nem használt fogadó esély, amely később döntőnek bizonyult.

A kínai játékos 2:1 után úgy nyerte el ellenfele szerváját, hogy 40-15 is volt az állás…A folytatásban Cseng már magabiztosan adogatott, 5:3 után 15-re hozta a szerváját, így lezárta a mérkőzést.