A küzdeni tudás diadala: Timi nyert Lepchenko ellen

2013-09-17 – Remek sikerrel kezdte Timi az 500 000 dolláros kantoni versenyt: 2 óra 15 perces, hatalmas csatában legyőzte a 7. helyen kiemelt Varvara Lepchenkót!

A világranglista 105. helyén álló magyar játékos az első szett rövidítését 4-6-ról fordította meg, a második játszmában pedig 3:5 után sorozatban négy gémet nyert. Timi következő ellenfele a világranglista-58. Cseng Csie lesz.

GUANGZHOU OPEN (500 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 1. FORDULÓ
Babos Tímea-Varvara Lepchenko (amerikai, 7.) 7:6 (10-8), 7:5

„Rettenetesen boldog vagyok!!! Újabb győzelem egy top50-es ellen, méghozzá jó játékkal! Várom a folytatást :)” – nyilatkozta Timi.

„A tavalyi meglepetés győzelem után sikerült hatalmas küzdelemben legyőzni a világranglista 47. helyezettjét! Biztos jelei voltak annak, hogy az ellenfél is sokkal jobban felkészült Timiből, de sikerült végig jól adogatni és támadó szellemben a labdamenetek többségében átvenni az irányítást! Mindkét szettben hátrányból sikerült fordítani, ami Timi remek küzdőszellemét dicséri!!! Önbizalom növelő, értékes győzelem. Reméljük, erőt ad a holnapi fordulóhoz” – értékelt Timi edzője, Barátosi Levente.

Tavaly a Cincinnati Masters első körében Timi 7:6, 6:4-re múlta felül az üzbég származású, 2007 óta amerikai színekben szereplő Lepchenkót. A tavalyi eredmény is meglepetésnek számított, a mostani is az!

A 20 éves magyar játékos a taskenti páros diadal szép emlékével érkezett Kínába, ahol kezdésként egy rendkívül rutinos ellenféllel szemben kellett bizonyítania. Megtette, nem is akármilyen módon!

A 65 perces első szett elején Timi összesen négy bréklabdát hárított, az első adogatógémben egyet, a következőben pedig már hármat. Ezt követően mindkét játékos viszonylag magabiztosan hozta a szervákat, brék nélkül jutottak el a rövidítésig. A tie-break elején egyértelműen Lepchenko irányított, 5-2-re elhúzott, majd 6-4-re is vezetett.

Timi azonban hárította ellenfele mindkét lehetőségét, majd már folyamatosan előnyben volt. Végül 9-8 után értékesítette szettlabdáját!

A második szettben az amerikai kezdte az adogatást, egészen 4:3-ig nem volt brék. Ekkor viszont Lepchenko 40-0-ra elhúzott fogadóként, végül a harmadik esélyt kis is használta. Timi a szettben maradásért fogadott és ezt kiválóan tette. Visszavette a bréket, majd 5:5 után többször esélye volt az újabb adogatáselnyerésre. Végül a negyedik eséllyel élni tudott, majd adogatóként 40-1-5-re vezetett. De Lepchenko hárította a meccslabdákat, majd újabb két ilyen esélyt védett ki. Az amerikai bréklabdáját viszont Timi mentette, végül megnyerte az ötödik meccslabdáját és idei egyik legnagyobb győzelmét ünnepelhette.

A magyar játékos következő ellenfele, Cseng Csie az 58. a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 2009. május 18-án a 15. volt. A párosban kétszeres Grand Slam-győztes (2006: Australian Open, Wimbledon) kínai egyesben 6 WTA-tornán volt döntős, négyszer nyert: 2005-ben Hobartban, 2006-ban Estorilban és Stockholmban, 2012-ben pedig Aucklandben.  2008-ban Wimbledonban, 2010-ben az Australian Openen volt egyesben elődöntős.

Cseng Csie az idei szezonban egyesben negyeddöntős volt Brüsszelben (elbúcsúztatta a volt világelső Caroline Wozniackit is), ez a legjobbja. Más versenyeken nem ért el a végjátékig, viszont kétszer is legyőzte Samantha Stosurt (Sydney, Australian Open), továbbá Urszula Radwanskát (Dubai), Jaroszlava Svedovát (Miami), Kiki Bertenst és Venus Williamst (US Open). A kantoni első fordulóban 6:1, 6:4-re múlta felül Svedovát.